Валенсия успя да обърне новаците от Жирона, стигайки до победа с 2:1 в мач от 18-ия кръг на Примера дивисион. Срещата предложи любопитни моменти и пред двете врати, но в крайна сметка "прилепите" бяха тези, които спечелиха трите точки.

Нещата за тях обаче не тръгнаха никак добре, тъй като още в 8-ата минута допуснаха гол.

Кристиан Порту беше изпуснат в наказателното поле и нападателят откри с диагонален удар с глава, засичайки центриране от левия фланг за 1:0.

В средата на полувремето Валенсия все пак стигна до равенство, след като Рамальо си отбеляза автогол при опит за центриране на играч на домакините отляво в наказателното поле.

Победното попадение в мача дойде малко след началото на втората част, когато Мафео извърши нарушение за дузпа, а от точката Парехо не сгреши и вкара за 2:1.

С победата Валенсия се утвърди на 3-то място с актив от 37 точки. Лидер е Барселона с 45 точки и мач по-малко, а зад каталунците на второ място е Атлетико (Мадрид) с 39 точки, който по-рано през деня победи Хетафе с 2:0. Реал (Мадрид) е на място №4 с 31 точки, но и с две срещи по-малко.

Атлетико (Мадрид) победи Хетафе с 2:0

Диего Коща в действие - гол и червен картон при победа на Атлетико (Мадрид)