Отборът на Севиля стартира по категоричен начин новия сезон в Примера дивисион. Андалусийците спечелиха гостуването си на новака Райо Валекано с 1:4, а в герой за селекцията на Пабло Мачен се превърна дошлият от Милан нападател Андре Силва.

Лионел Меси с фантастична статистика срещу Алавес

Звездата на Барса се отличи и с два гола

"Рохибланкос" не бавиха дълго първото си попадение, като 0:1 на "Вайехас" стана в 15-ата минута. Хесус Навас дублира Сарабия по крилото, след което подаде за Франко Васкес, който изпревари персоналния си пазач и майсторски реализира.

Оттук насетне дойдоха и бляскавите мигове за новата покупка Андре Силва, който се развихри и за 48 минути наниза хеттрик.

До края Райо донякъде спаси своята чест, след като върна едно попадение. Точен от дузпа беше Ембарба.

Снимка 374031

В следващия кръг Севиля приема у дома Виляреал, а на "пчеличките" предстои тежко гостуване на Атлетико (Мадрид).

РАЙО ВАЛЕКАНО - СЕВИЛЯ 1:4

0:1 Васкес (15"), 0:2 Силва (31"), 0:3 Силва (45"), 0:4 Силва (79"), 1:4 Ембарба-дузпа (85")

СТАДИОН: "ВайехасЮ

СЪДИЯ: Антонио Лаос

РАЙО: Гарсия, Морено, Дорадо, Ба, Тито, Поцо, Амат, Медран, Какута, Трейо, Ембарба (резерви: Моро, Адвинкула, Акиеме, Елустондо, Гера, Лас, Морено)

СЕВИЛЯ: Вацлик, Навас, Меркадо, Кяер, Гомес Сола, Ескудеро, Сарабия, Меса, Банега, Васкес, Силва (резерви: Сориано, Амаду, Бен Йедер, Нолито, Гангнон, Муриел, Видал)