Севиля се класира на четвъртфинал в турнира за Купата на Краля. Момчетата на Хулен Лопетеги прехвърлиха добрата си форма от шампионата и в надпреварата за националното отличие, като надиграха по безапелационен начин Валенсия с 3:0.

Триумфът на андалусийци бе подпечатан още през първото полувреме, когато паднаха и трите гола в мрежата на "прилепите".

Бетис изхвърли Реал (Сосиедад) от Купата на краля

"Зелено-белите" победиха у дома с 3:1

Нидерландският стрелец Луук де Йонг се възползва максимално от получения шанс да бъде титуляр и до 33-ата минута вече бе реализирал две попадения на своята сметка. Класиката пък бе оформена от Иван Ракитич в 38-ата.

Снимка 515902

Източник: EPA/БГНЕС

През втората част Севиля видимо намали темпото на игра, пазейки силите си за следващите важни двубои. Въпреки това, Жоан Жордан имаше перфектна възможност да направи 4:0, но демонстрира неточност в завършващата фаза.

Лоша новина за домакините беше контузията на техния лидер Хесус Навас, който в 65-ата минута бе заменен от Карим Рекик.

Севиля договори Папу Гомес за 5 милиона евро

Аржентинецът минава медицински прегледи днес

До този момент място сред най-добрите осем за Купата са си осигурили: Севиля, Бетис, Леванте и Виляреал.

СЕВИЛЯ - ВАЛЕНСИЯ 3:0

1:0 Де Йонг (20"), 2:0 Де Йонг (33"), 3:0 Ракитич (38")