Отборът на Севиля продължава добрата си серия в испанското футболно първенство, като в среща от програмата на 28-ия кръг надделя без особени затруднения над домакина си Виляреал с 2:0.

Точни за победителите бяха Коке и Витоло, като и двамата записаха имената си в листата с голмайсторите през вторите 45 минути на двубоя.

Срещата премина под диктовката и доминацията на гостуващия състав, като от онзи Виляреал, който направи за смях тима на Селта в началото на месеца, днес на "Мадригал" нямаше и следа.

Вместо това акциите на андалусийския състав се редуваха една след друга, като първият гол в мача бе само въпрос на време. Той дойде едва 4 минути след почивката, но това едва ли бе от огромно значение за ликуващите фенове на гостите. Точен за Севиля бе Коке.

Безсилието на домакините позволи на съперника да засили натиска си, като след точно 65 минути игра Витоло вкара втори, решителен гол във вратата на Жълтата подводница, с който и на практика сложи край на интригата в двубоя.

Със спечелените три точки Севиля остава на 4 пункта зад 4-ия - Атлетико, докато Виляреал е под номер 6, с 49 точки в актива си.