Отборът на Севиля успя да вземе трите точки при домакинството си на Осасуна в среща от испанската Примера дивисион, побеждавайки драматично с 2:1 в края на срещата.

Двата тима изиграха скучна първа част с малко голови положения, а с пропуски пред вратата на Осасуна се отличиха Луиш Фабиано и Даниел Алвеш, които на два пъти имаха възможността да вкарат.

През второто полувреме гол все пак падна. Поулсен откри резултата с акробатично изпълнение след 56 минути игра.

Малко повече от десет след това Кике Сола попари трибуните на "Рамон Санчес Писхуан", изравнявайки резултата. Той получи топката по крилото, мина покрай Поулсен и Москера и простреля Де Сантис за 1:1.

В следващите няколко минути Дани Алвеш и Луиш Фабиано отново се опитаха да вкарат, но нямаха шанс.

В 86-ата минута Хосехо от тима на гостите получи втори жълт картон и остави съотборниците си с човек по-малко. Това бе добра възможност за Севиля да стигне до нещо повече в срещата и домакините се възползваха.

В последната минута на срещата Шави Гарсия игра с ръка в наказателното поле при един пробив на Шевантон и съдията Итуралде Гонзалес отсъди дузпа. Луиш Фабиано застана зад топката и вкара за 2:1.

Бразилецът имаше възможност да вкара и малко след това, но пропусна. Въпреки това Севиля спечели срещата вече е на седмо място в класирането с 29 точки, дoкато Осасуна остана 13-а с 23.