Селта победи Гранада с 3:1 и взе ценна победа в борбата си за оцеляване в Примера Дивсион. Това е едва втори успех за "небесносините" през сезона.

Първото полувреме на стадион "Балаидос" във Виго беше атрактивно. Домакините доминираха. Въпреки това в 25-ата минута гостите от откриха резултата след дълга топка за Луис Суарес и брилянтен удар срещу излезлия напред вратар Рубен Бланко.

"Небесносините" изравниха бързо. Само след стотина секунди Нолито се хвърли на шпагат и направи 1:1.

През второто поливреме Селта продължи да натиска, но пропуските следваха един след друг.

В 57-ата минута Санти Мина засече добре хубав пас на Уго Майо. В 63-ата минута Тапия стреля над напречната греда. В 71-ата дойде ред на Нолито да направи невероятен пропуск.

Все пак нещата дойдоха по местата си в 82-ата минута. Мигел Баеса реагира най-добре след, като Руи Силва спаси сигурен гол след удар на Санти Мина - 2:1.

В 85-ата минута Фран Белтран засече за 3:1 след центриране от Яго Аспас.

В осмата минута на добавеното време Окей Йокуслу получи директен червен картон след груб фаул. Отсъждането стана след намесата на ВАР.

След този успех Селта се изкачи на 18-о място с 10 точки, колкото имат още Ейбар и Валядолид.

Гранада е на осма позиция с равен актив със седмия Барселона - 14 точки.