Селта победи с 2:1 като гост Реал Сосиедад в мач от 20-ия кръг на Ла Лига. Вилиан Хосе изведе домакините напред, но Яго Аспас от дузпа и Макси Гомес направиха пълен обрат. При 1:1 бразилският нападател на баските пропусна наказателен удар.

Галисийският тим събра 28 точки и заемат седма позиция във временното класиране, докато Реал Сосиедад е едва 16-и с пет точки по-малко.

Вилиан Хосе даде преднина на домакините от Сан Себастиян в 10-ата минута. Бразилският нападател вкара след асистенция на Чаби Прието.

Десет по-късно Селта изравни. Автор на попадението стана Яго Аспас от дузпа. Баските също получиха право да изпълнят наказателен удар в 34-ата минута. Зад топката застана голмайсторът Вилиан Хосе, но пропусна.

Победното попадение за галисийци вкара Макси Гомес в 75-ата минута. Това бе осми гол за уругвайската сензация от началото на сезона в Ла Лига.

Селта победи Леванте с 1:0 като гост

Селта си връща самочувствието след погрома от Барса (ВИДЕО)