Реал Сосиедад спечели с 2:1 гостуването си на Виляреал. Мачът беше от 36-ия кръг на испанската Примера Дивисион и противопоставяше два отбора, борещи се участие в Лига Европа.

След равностойно първо полувреме "баските" имаха предимство във второто. И двата им гола бяха вкарани с глава след корнери.

В 61-ат минута Уилиан Жозе използва мощта си и засече центриране отляво. Последваха пропуски за гостите, като по чудо топката не влизаше във вратата на Виляреал. В 75-ата минута Диего Йоренте вкара второто попадение, като то много си приличаше с първото. В 83-ата минута Санти Касорла намали за 1:2, но за изравняване нямаше време.

След този резултат карето испански отбори в следващото издание на Шампионската лига е вече ясни: Реал (Мадрид), Барселона, Атлетико (Мадрид) и Севиля. Виляреал с 57 точки два кръга преди края, но изостава на 9 точки зад Атлетико и Севиля.

Реал Сосиедад е с 54 точки, но има да играе и финал за Купата на Краля с Атлетико (Билбао). Тимът е на седмо място, защото Хетефе е със същият актив, но по-добри показатели от преките двубои.