Реал (Мадрид) преживя истински кошмар, но в крайна сметка постигна знаменит успех при гостуването си на Виляреал.

Селекцията на Зинедин Зидан изоставаше с 0:2 до 56-ата минута, но чрез голове на Бейл, Роналдо и Мората, столичани си върнаха първото място в Ла Лига. Новина, която със сигурност няма да се хареса на враговете от Барселона, които по-рано днес спечелиха изключително тежката си визита на Атлетико (Мадрид). "Лос меренгес" имат пункт преднина и мач по-малко от Лео Меси и компанията.

Барселона победи Атлетико (Мадрид) с 2:1

Барса победи инфарктно Атлетико - Меси закрепи стола на Енрике

Тежък мач за "дюшекчии" и каталунци на "Висенте Калдерон"

Поражението днес остави Виляреал на шестата позиция. Лошото за "жълтата подводница" е , че преследвачите от Ейбар са само на точица разстояние.

Изненадващо Виляреал не наложи традиционния си стил при домакинство и пламенен натиск пред вратата на Кейлор Навас така и не се осъществи. Костариканецът все пак трябваше да демонстрира класа в 11-ата минута, когато включилият се в атака Марио Гаспар се опита да го затрудни с тежък изстрел по диагонала.

Снимка 280659

Неочакван проблем сполетя "жълтата подводница" в средата на полувремето, когато вратарят Серхио Асенхо се контузи и на негово място се наложи да влиза Андрес Фернандес.

От своя страна гостите от Реал бяха доста "безопасни". Кристиано Роналдо биваше зорко охраняван от отбраната на Виляреал, а за отлични намеси блесна исканият от Милан и Барселона аржентински национал - Матео Мусакио.

Голямата беля през първата част бе на път да стори Гарет Бейл в 30-ата минута, когато уелсецът сгреши при изнасянето на топката и това отвори шанс на Бакюбму да центрира остро към Саму Кастайехо. Разочарованието обаче дойде, след като звездата прати топката от четири метра над горната греда.

Второто полувреме стартира по възможно най-добрия начин за Виляреал. Саму Кастайехо се пребори за една висока топка в наказателното поле на Реал и с глава свали за дебнещия Тригерос. Последва негов фантастичен изстрел, който въпреки опитите на Каземиро и Рамос се оплете в мрежата на Навас.

Леганес закопа Депортиво (Ла Коруня)

Наложи се с 4:0

Не бяха изминали и още шест минути, когато ужасът за Роналдо и компания стана двойно по-голям. Местната легенда Бруно Сориано пусна разсичащ извеждащ пас към централния нападател Бакюмбу, който сам срещу вратаря на гостите не сгреши 2:0.

Реал все пак демонстрира качествата си на голям шампион и в 61-ата минута беше близо до намаляването на резултата. Роналдо демонстрира голямата си класа с акробатичен изстрел от въздуха, който нацели далечната греда на Ернандес. Не след дълго, съдбата се усмихна на "кралете" и след отлично центриране на Карвахал, Гарет Бейл засече с глава във вратата на Виляреал.

"Жълтата подводница" получи още един неприятен удар в 72-ата минута. Капитанът Бруно Сориано игра с ръка в наказателното си поле и въпреки последвалата пламенна дискусия между него и съдията Хил, последният бе непреклонен - дузпа за Реал (Мадрид). С отговорната задача, разбира се, се нагърби Кристиано Роналдо, който със силен шут направи 2:2.

Снимка 280658

И за да бъде драмата пълна, пълният обрат в мача бе факт седем минути преди края. Отново в ролята на жокер влезе резервата Алваро Мората, който спаси своите с безценното си попадение. Кастайехо загуби в средата на терена и това даде шанс за бърза контра на Реал. Роналдо продължи към Марсело, който директно достави перфектно центриране за връхлитащия Мората. За тарана не бе трудно да надскочи съперниковия защитник и яростно с глава хвърли в делириум всички обичащи Реал.

До края емоциите не стихнаха. Виляреал имаше шанса да се добере поне до точката, но изгодно положение пропиля юношата на Барселона - Джонатан Дос Сантос.

ВИЛЯРЕАЛ - РЕАЛ (МАДРИД) 2:3

1:0 Тригерос (50"), 2:0 Бакюмбу (56"), 2:1 Бейл (63"), 2:2 Роналдо-дузпа (74"), 2:3 Мората (83")

СТАДИОН: "Естадио де ла Серамико"

СЪДИЯ: Хесус Хил

ВИЛЯРЕАЛ: Асенхо, Мусакио, Гаспар, Коста, Руиз, Бруно Сориано, Дос Сантос, Трихерос, Кастайехо, Адриан, Бакюмбу (резерви: Родри Ернандес, Черишев, Солдадо, Гонзалес, Фернандес, Сориано, Рукавина)

РЕАЛ: Навас, Рамос, Пепе, Марсело, Карвахал, Модрич, Кроос, Каземиро, Роналдо, Бензема, Бейл (резерви: Касия, Начо, Хамес, Ковачич, Лукас Васкес, Мората, Иско)