Реал (Мадрид) записа неочаквано трудна победа с 3:1 над последния в класирането на Примера Сарагоса, при това на своя „Сантяго Бернабеу".

Мачът започна ужасно за столичани, които се оказаха догонващи в резултата още в 12-ата минута. Карлос Аранда напредна по крило и центрира, а непокритият Лафита отбеляза за 0:1.

Реал обаче реагира и успя да изравни в 32-ата. Роналдо видя доброто включване на Кака през центъра и го намери с много точен пас. Бразилецът обработи топката и я мушна във вратата на арагонците за 1:1.

До края на полувремето обаче опашкарите в таблицата успяха да устискат равенството, въпреки че Роналдо бе близо до второ попадение след удар от фаул.

Веднага след почивката обаче „белият балет" излезе напред. Бензема намери Йозил по дясното крило, който веднага центрира на задната греда за Роналдо, който без проблеми отклони топката във вратата.

Мачът на практика приключи в 56-ата мин. Гранеро подаде към Кака, който пусна технично на Йозил и немският национал матира вратаря за 3:1.

Сарагоса можеше да направи поражението си по-почетно 20-ина минути преди края, когато Елдер Пощига се озова в чиста позиция, но Касияс спаси удара му по невероятен начин.

Така Реал вече има 52 точки, с цели 8 повече от преследвача Барселона. Каталунците обаче играят по-късно днес със закъсалия Виляреал.

Реал Мадрид - Сарагоса 3:1

0:1 Лафита (11')
1:1 Кака (32')
2:1 Роналдо (49')
3:1 Йозил (56')

Реал Мадрид: Касияс, Марсело, Карвальо, Пепе, Алтънтоп, Чаби Алонсо (61 Ласана Диара), Гранеро, Кака (67 Кайехон), Йозил, Роналдо, Бензема (72 Игуаин)

Сарагоса: Роберто, Обрадович, Паредес, Да Силва, Ландзаро, Апоньо, Дуймович, Рубен Микаел (55 Елдер Пощига), Луис Гарсия (74 Абрахам), Лафита, Аранда (66 Барера)