Отбортъ на Реал (Мадрид) стартира новия сезон в „Ла Лига" с доста трудна победа. Момчетата на Карло Анчелоти се справиха с коравия Бетис, побеждавайки севилци с 2:1. Трите точки обаче трябваше да дойдат след обрат, тъй като играчите на Пеп Мел откриха в 14-ата минута след гол на Молина.

Карим Бензема успя да възстанови равенството в 26-ата минута, а новото попълнение-Иско, вдигна на крака феновете на „Бернабеу", след като донесе успеха с попадение в 86-ата минута на срещата.

Така „кралете" започнаха официално гонитбата си с Барселона, след като по-рано днес „блаугранас" разби Леванте със 7:0.

Както беше заявил още по време на предсезонното турне в САЩ, Карло Анчелоти заложи на Диего Лопес. Бившият играч на Севиля отново бе предпочетен пред легендата на столичани-Икер Касияс. Бразилецът Касемиро пък остана резерва, въпреки очакванията да бъде сред стартовите 11.

Двубоят не стартира добре за мадритистите, които след динамичното начало на двубоя, инкасираха неприятно попадение. То бе реализирано от Молина, който се възползва от чудесна асистенция на Седрик Мбавати.

Междувременно домакините реализираха и два гола, които обаче бяха отменени правилно поради засада. Лека, полека Реал вдигна оборотите и Кристиано Роналдо уцели гредата в 23-ата минута. Малко след това, резултатът все пак бе изравнен, след като Иско намери по отличен начин Карим Бензема, като французинът разстреля Андерсен за 1:1.

След като Реал изравни, Бети направи и същото, но при гредите. Носа Игиебор разтресе страничният стълб зад Диего Лопес след удар с глава. Домакините отново нацелиха гредата и пак след шут на Роналдо, който сътвори опасното положение, секунди след подновяването на играта.

Последваха минути на тотален натиск, като вратарят на гостите Стефан Андерсен направи чудеса от храброст, за да спасява отбора си от гол. Със сериозни пропуски обаче се „отличиха" Алваро Мората, Роналдо и Бензема, които оставаха длъжници на тима си с непрестанните си пропуски.

Всичко дойде на мястото си в 86-ата минута, когато новото попълнение Иско , засече едно отлично центриране на Марсело и опъна мрежата зад Андерсен за крайното 2:1.

Така мадридчани стартираха шампионата с успех, а следващият им мач е другата неделя от 22:00, когато гостуват на Гранада.

РЕАЛ (МАДРИД)-БЕТИС 2:1

0:1 Молина (14'), 1:1 Бензема (26'), 2:1 Иско (86')

СТАДИОН: „Сантяго Бернабеу"

СЪДИЯ: Хесус Жил Мансано

РЕАЛ (МАДРИД): Лопес, Карвахал, Рамос, Пепе, Марсело, Кедира, Модрич, Иско, Йозил, Бензема Роналдо (резерви: Касияс, Кака, Касемиро, Арбелоа, Начо, Мората, Ди Мария)

БЕТИС: Андерсен, Чика, Перкуи, Паулао, Перес, Матия, Иджиебор, Хуанфран, Хунфран, Верду, Седрик, Молина (резерви: Фигеуерас, Торес, Алваро, Сара, Родригес, Карлос, Щайнхофер)