Отборът на Реал (Мадрид) не срещна никакви проблеми при гостуването си на лидера в Сегунда Б - Културал Леонеса. Селекцията на Зинедин Зидан разгроми скромния си съперник със 7:1, с което лиши от какъвто и да е смисъл предстоящия реванш на "Сантяго Бернабеу".

С по два гола за столичани блеснаха големите таланти - Марко Асенсио и Алваро Мората, докато останалите бяха дело на Начо и Марсело Диаз. Джани Циверлуун от състава на домакините имаше малшанса да си наниже автогол още в 6-ата минута.

Въпреки тежката загуба, феновете на Културал Леонеса имаха поводи за радост в 84-ата минута, когато резервата Беня съумя да развали "сухата мрежа" на Кико Касия. Като цяло домакините се представиха достойно и цифровото изражение на резултата донякъде може да бъде сметнат като незаслужен.

КУЛТУРАЛ ЛЕОНЕСА - РЕАЛ (МАДРИД) 1:7

0:1 Цуиверлуун -автогол (6"), 0:2 Асенсио (32"), 0:3 Мората (46"), 0:4 Асенсио (53"), 0:5 Мората (56"), 0:6 Начо (68"), 1:6 Беня (84"), 1:7 Мариани Диаз (90+2")

СТАДИОН: Естадио Мунисипал Реино де Леон

СЪДИЯ: Анхел Трухийо

ЛЕОНЕСА: Палатси, Циверлун, Форние, Гонзалес, Бастос, Ортиз, Мартинес, Гонзалес, Суарес, Колинас, Галар (резерви: Монтегуд, Хил, Орти, Беня, Туре)