Реал (Мадрид) стори най-очакваното нещо и спечели гостуването си на последния Уеска. Мнозина очакваха далеч по-изразителна победа, но в крайна сметка хората на Солари триумфираха само с 1:0. Попадението за "кралете" реализира Гарет Бейл, който сложи край и на прословутата си голова суша.

Снимка 394296

Източник: EPA/БГНЕС

По този начин "лос меренгес" събраха актив от 26 точки, който им отрежда и четвърто място във временното класиране. С пет по-малко от лидерите Барселона.

Барселона разгроми Еспаньол с 4:0 като гост

Каталунското дерби отново се оказа лесна задача за Барселона

Лео Меси подлуди Еспаньол, "блаугранас" се поздрави с успех 4:0

Още в първата минута се появи опасност пред вратаря на домакините Александър Йованович, който се намеси с крак пред Бейл. В шестата минута Давид Ферейро се завъртя няколко пъти около Лукас Васкес, освободи се и подаде към Чучо Ернандес, който спечели корнер. След изпълнението Чаби Ечеита беше оставен сам на втора греда, но насочи на сантиметри от целта.

При ответната атака гостите от "Сантиаго Бернабеу" стигнаха до попадение. Маркос Йоренте се пребори за топката, Алваро Одриосола получи по десния фланг и центрира към втората греда, където Бейл не беше покрит и реализира с технично насочване от въздуха - 0:1. Уелската звезда прекъсна най-дългата си голова суша в шампионата, откакто е играч на Реал Мадрид. Той нямаше гол от 1 септември или от 800 минути футбол в Ла Лига.

Втората част започна с отлична голова възможност пред Куртоа. Едва минута след почивката резервата Оскар Мелеро пропусна от пет метра. Топката беше центрирана брилянтно, Мелеро беше изпуснат и с глава стреля покрай гредата, като неориентираният белгийски страж се беше хвърлил в другата посока.

Валенсия и Севиля завършиха наравно 1:1

Валенсия попари шампионските амбиции на Севиля в добавеното време

Така гостите заеха втората позиция в Ла Лига

В 70-ата минута Гарет Бейл можеше да удвои преднината на "кралете", но Йованович се намеси малко нестандартно с рамо.

Снимка 394298

Броени минути преди последния съдийски сигнал, мадиртистите сериозно се притесниха, след като Чучо сътвори добро навлизане в наказателното поле, но шутът му премина над гредата.

В следващия кръг Реал (Мадрид) домакинства на Райо (Валекано), докато Уеска приема у дома друг замесен в борбата за спасение - Виляреал.

Атлетико (Мадрид) победи Алавес с 3:0

Атлетико наказа тежко пореден гост на "Уанда Метрополитано"

Селекцията на Чоло Симеоне победи Алавес с 3:0

УЕСКА - РЕАЛ (МАДРИД) 0:1

0:1 Гарет Бейл (8")

СТАДИОН: "Естадио Ел Алкораз"

СЪДИЯ: М. Лопес

УЕСКА: Йованович, Ферейро, Ечеита, Пулидо, Инсуа, Мирамон, Ривера, Агилера, Гомес, Авия, Чучо (резерви: Сантамария, Брежанич, Камачо, Гюрлер, Лонго, Мелеро, Састре)

РЕАЛ: Куртоа, Одриозола, Рамос, Варан, Карвахал, Себайос, Йоренте, Модрич, Лукас, Бензема, Бейл (резерви: Навас, Асенсио, Иско, Винисиус, Санчес, Вайехо, Валверде)