Шампионите на Испания от Реал (Мадрид) спечелиха поредното издание на Ел Класико. Селекцията на Зинедин Зидан триумфира при гостуването си на Барселона с 3:1. Легендарното съперничество се игра пред празните триубни на "Камп Ноу" заради пандемията от COVID-19.

Битката бе решена от спорна дузпа в средата на втората част. Тогава Серхио Рамос падна прекалено леко след контакт с Ленгле. Намеса на ВАР обаче отсъди наказателен удар, реализиран от големия лидер на "лос меренгес". Не трябва да се омаловажава и мощното представяне на "кралете" след паузата, когато попадение в края добави и резервата Модрич.

През първата част двата колоса си бяха разменили по един бърз гол, още в началото, чрез Бензема (5") и Фати (8").

Снимка 502253

Барса можеше да стигне поне до ремито, но ден имаше вражеският вратар Тибо Куртоа, реагирал майсторски при изстрели на Меси и Коутиньо. Поражението остави каталунците на 10-място във временното класиране. Реал пък се изкачи до позиция №1.

За първи път в историята на Ел Класико, величествената среща се играеше без публика. Това обаче не отне от блясъка на футболното събитие, тъй като Реал (Мадрид) беше отборът, открил резултата още с първата си по-сериозна атака в мача. Карим Бензема матира отбраната на Барса с перфектен извеждащ пас за Федерико Валверде, който с прецизен изстрел в далечния ъгъл не остави никакъв шанс на Нето.

Снимка 502255

Обърканата защита на домакините бързо можеше да инкасира и второ попадение. Винисиус Жуниор излезе на стрелкова позиция, ала не намери добре топката и я прати разочароващо в аут.

Барселона - Реал (Мадрид) 1:3 (Развой на срещата по минути)

Ел Класико оправда нашите очаквания

И "лос меренгес" определено трябва да съжаляват за случилото се, защото Барса изравни резултата с последвалата си офанзивна акция. Жорди Алба напредна по фланга и отправи остър пас за намиращия се в наказателното поле Ансу Фати. Младата звезда бе спечелил по-добра позиция от Серхио Рамос и отблизо върна в начален етап зрелище №1 на испанския футбол.

Снимка 502257

След като се добра бързо до изравняването, момчетата на Роналд Куман взеха превес и създадоха няколко добри положения пред Куртоа. На белгийския страж се наложи да проявява класа в 18-ата минута, когато отрази доста силен шут от далечна дистанция на Лионел Меси.

Барселона преля бързо от защита в атака с настъпването на 23-ата минута. Топката стигна до Лионел Меси, който в наказателното поле на Реал сътвори финт за милиони срещу Рамос и стреля в близкия ъгъл на вратата. Тибо Куртоа обаче също заслужи сериозни аплодисменти, след като направи решително спасяване, оставило резултата непроменен.

Директният футбол между грандовете продължи и интересните събития се пренесоха пред полето на каталунците. Карим Бензема получи оптимален пас на удобна позиция, който французинът трябваше да превърне в попадение. Нето обаче запази хладнокръвие и отрази по блестящ начин неговия удар.

Отбраната на Барселона действа стабилно в 35-ата минута, когато Каземиро и Винисиус комбинираха на висока скорост. Последва изстрел на втория, който за негово съжаление попадна точно в тялото на добре застаналия Ленгле.

Снимка 502263

Проблеми за решаване имаше пред Зинедин Зидан в 42-ата минута. Наставникът на гостите трябваше да осъществява принудителна смяна. Начо получи болки и трябваше да бъде заменен от Лукас Васкес.

Лионел Меси внесе сериозна паника в отбраната на Реал (Мадрид), след като напредна мощно през центъра и продължи за Ансу Фати. Голмайсторът в днешния мач стреля между краката на Серхио Рамос, но не намери далечния ъгъл на "кралете".

Още една офанзивна инициатива на Барса заслужаваше внимание. Тя бе факт в 54-ата минута, когато Ансу Фати отново бе свободен вдясно и центрира към далечната греда. Там връхлитащият Коутиньо успя да играе с глава, ала насочването му намери само външната страна на мадридската мрежа.

Снимка 502266

Капитанът на Реал - Серхио Рамос имаше претенции за дузпа от рефера Мунуреа, след като бе задържан в полето от Ленгле. Създаде се суматоха, при която съдията прибегна до помощта на ВАР. От преразглеждането на ситуацията се стигна до извода, че наказателен изстрел трябва да бъде отсъден. С отговорната задача естествено се нагърби потърпевшият. Въпреки, че Нето хвана ъгъла, не успя да спаси своите от втори гол за големия съперник.

Разярените домакини искаха горещо дузпа в 70-ата минута. Тогава Жорди Алба създаде суматоха в полето на "кралете", след като негово центриране бе отбито от Куртоа. Последва удар на Коутиньо в тялото на Варан, а Серхио Рамос изчисти кълбото точно в ръката на своя френски колега. Броженията на "блаугранас" обаче не бяха уважени.

Снимка 502267

Барселона съхрани надежди да не загуби в Ел Класико благодарение на своя вратар Нето. Бразилецът сътвори две изключителни намеси в рамките на минута, когато първо отрази удар отблизо на Тони Кроос, а след това беше непробиваем и при волето на Серхио Рамос.

Каталунската капитулация стана факт в 90-ата минута, когато Реал (Мадрид) съумя да оформи крайното 1:3. Малко, след като направи чудеса от храброст пред своята врата, Нето допусна груба грешка, която позволи топката да стигне до Лука Модрич. Хърватският маестро, елегантно преодоля вратаря на Барса, след което с външен удар я промуши и между застаналите на голлинията футболисти на домакините.

Снимка 502254

В следващия кръг Реал (Мадрид) приема на свой терен новака Уеска. Барселона ще гостува на Алавес.