90+3′
Турнир: Испания Примера Дивисион Стадион: "Сантяго Бернабеу", гр. Мадрид Зрители: 73566
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

Реал (Мадрид) победи Севиля с 2:1 в Ла Лига

Неочакван герой помогна на Реал (Мадрид) за триумф над Севиля

Каземиро изкачи "кралете" на върха в Примера дивисион

89′

Официално предупреждение за Каземиро.

89′

Жълт картон и за Дани Карвахал.

88′

ЕН НЕСИРИ!! Екшънът на "Бернабеу" продължи. В 88-ата резервата Ен Несири можеше да изпъкне за сефте с цветовете на новия си тим. Мароканецът се възползва от грешка на Лукас Васкес и се устреми към вратата на Куртоа, ала изстрелът му не притежаваше необходимата точност.

Снимка 462202

Източник: EPA/БГНЕС

86′

КРОООС!! Селекцията на Зидан можеше да "затвори" мача в 86-ата. Винисиус спечели с лекота индивидуалния си сблъсък срещу Кунде. След това бразилецът пусна за връхлитащия Кроос, който от няколко метра обаче стреля точно в обсега на Вацлик.

83′

МИЛИТАО!! Последните минути от мача изобщо не бяха лесни за "белия балет". Хесус Навас демонстрира позабравената си скорост по фланга, след което отправи подаване, успоредно на голлинията. В този миг обаче решително крак протегна Едер Милитао, който с намесата си сякаш съхрани аванса на столичани.

80′

Евер Банега напуска в игра, а в предни позиции атаката на севилци ще трябва да раздвижи Рони Лопеш.

72′

Хулен Лопетеги предприема втора смяна, като изкарва от игра уморения Васкес, за да се появи Оливер Торес.

70′

Последна смяна за Зидан. Наставникът заменя капитана Марсело, като пуска в игра Ферлан Менди.

Снимка 416702

69′

ГООООЛ ЗА РЕАЛ (МАДРИД)!!2:1!! КАЗЕМИРО!! Подобно на своя опонент, домакините бързо отговориха подобаващо и отново си върнаха преднината. Лукас Васкес отново беше активен до тъчлинията, след което центрира за Каземиро. Футболистите на Севиля бяха забравили за дефанзивния халф, който днес се превърна в абсолютен герой, след като отблизо с глава направи 2:1.

67′

Новото попълнение Ен Несири се появява в игра за гостите, като заменя контузения Ел Хадади.

Снимка 462201

64′

ГОООЛ ЗА СЕВИЛЯ!! 1:1!! ДЕ ЙОНГ! Севиля бързо се съвзе от шока и достигна до заслуженото изравняване в 64-ата минута. Този път нямаше какво да спре Де Йонг и нидерландецът блесна с прекрасно попадение. Снажният стрелец беше най-съобразителен при кратко меле пред полето на Реал. Бившият стрелец на ПСВ (Айндховен) финтира с едно движение трима играчи на "кралете", след което отправи безкомпромисен изстрел в далечния ъгъл на Куртоа, разваляйки по този начин и неговата дълга поредица от "сухи мрежи".

62′

Бразилска рокада на "Бернабеу" - Винисиус ще замени своя сънародник Родриго.

61′

Зинедин Зидан осъществява двойна смяна малко след попадението. Терена напуска Лука Йович, а в игра ще видим лидера на "кралете" Карим Бензема.

56′

ГОООЛ ЗА РЕАЛ (МАДРИД)!! 1:0!! КАЗЕМИРО! Въпреки слабото представяне след паузата, Реал сякаш от нищото, но напълно по шампионски, успя да открие резултата. Каземиро пое топката леко тромаво пред наказателното поле. Последва страхотен двоен пас между него и Йович, като сърбинът го изведе зад отбраната технично с пета. За колегата му пък не остана нищо друго освен да чукнe над плонжа на вратаря Вацлик.

54′

Eвер Банега получава жълт картон заради лош изказ по адрес на главния съдия Мунуреа.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 462166

45′

ПОЧИВКА!

44′

В края на полувремето "лос меренгес" опитаха да осъществят натиск, но неспирните изсипвания на топката в полето на Севиля, така и не свършиха работа на апатичния централен нападател Лука Йович.

37′

Първи жълт картон в срещата. Получава го Модрич за нарушение срещу Фернандо.

34′

Съдийското порязване не притесни андалусийци, които продължиха да атакуват. В 34-ата опасен изстрел с глава отправи и Ел Хадади, но на точното място бе застанал сигурният Куртоа.

Снимка 462161

29′

ОТМЕНИХА ГОЛ НА СЕВИЛЯ! Дискусионна ситуация настъпи на "Бернабеу" в 29-ата минута. Гостите от Севиля смълчаха трибуните с прекрасно попадение след корнер. Люк Де Йонг беше на чудесна позиция при центрирането и с глава запрати коженото кълбо в мрежата на Куртоа. Радостта на холандеца обаче бе кратка, след като реферът Мунуреа прибегна до услугите на ВАР. При повторенията той видя, че Неманя Гудел е извършил нарушение срещу Милитао в купа от играчи и така двете нули в Мадрид останаха непроменени.

26′

Каземиро имаше един красив гол в актива си срещу Севиля от преди година, а този следобед се опита да повтори постижението си в 26-ата минута. Тогава бразилският национал шутира от средна дистанция, но техничното му насочване не намери горния десен ъгъл на Вацлик.

21′

Страхотен сблъсък по фланга между Лукас Васкес и Серхи Регилон. Към този момент бранителят на Севиля играе със сериозен успех срещу своя бивш съотборник.

17′

Севиля организира добра атака през зоната на Марсело в 17-ата минута, която завърши с центриране към Люк Де Йонг. Холандецът пробва да продължи към намиращия се на далечната греда Ел Хадади, но Дани Карвахал внимаваше и малко пред голлинията изчисти в корнер.

Снимка 462159

11′

Слаб изстрел на Мунир Ел Хадади, който не затрудни по никакъв начин стража на Реал (Мадрид).

3′

Преди началото на мача, капитанът Серхио Рамос показа на феновете спечелената в Саудитска Арабия Суперкупа на Испания. Това сякаш даде допълнителни сили на "кралете", които стартираха мощно в атака. Макар и с доста интересно нападение, първото интересно положение за Реал (Мадрид) бе факт в 3-ата минута, когато Родриго подаде за Лука Йович, но ударът му от границата на наказателното поле попадна в тялото на съперников бранител.

1′