Отборът на Реал (Мадрид) допусна второ поредно равенство в Ла Лига. Селекцията на Зинедин Зидан отново игра под нивото си и заслужено стигна само до 2:2 срещу коравия Лас Палмас. „Кралете“ на два пъти повеждаха в резултата след точни изстрели на Асенсио и Бензема, но това така и не се оказа достатъчно за трите точки. Безценните попадения за домакините бяха дело на Танаусу и Серхио Арухо, вкарал пет минути преди последния съдийски сигнал.

Въпреки грешната стъпка, Реал отново си върна първото място. „Белите“ вече имат само точка преднина пред вечния съперник Барселона. Лас Палмас пък продължава със стабилното си представяне и запазва своята пета позиция.

Снимка 254786

„Кралете“ можеха набързо да поведат в мача, ако в 7-ата минута Хави Варас не бе направил страхотно спасяване.  Тони Кроос центрира от пряк свободен удар, Алваро Мората скочи над всички и отправи мощен изстрел с глава, спасен миг по-късно от стража на Лас Палмас.

Въпросният вратар отново се оказа в епицентъра на събитията, когато в 33-ата минута помрачи един уникален рейд на Начо. Крайният бранител на Реал (Мадрид) размина двама съперника и излезе на стрелкова позиция, Хави Варас отрази,но за негово нещастие топката попадна в краката на  новия любимец на „кралската“ публика – Маркос Асенсио, който с лекота  даде аванс на гостите в 33-ата минута.

Радостта на Зидан и неговите момчета обаче продължи едва пет минути. Домингес Танаусу се оказа на точното място и успя да изравни. Футболистът с №24 трябва да благодари доста за попадението си и на Рафа Варан, който изчисти точно в краката на атакуващия халф.

Снимка 254789

Второто полувреме започна със силен натиск на Реал. Грандът дори достигна до попадение чрез Кристиано Роналдо, което обаче правилно бе отменено поради засада. В 64-ата минута в игра се появи  Карим Бензема, който моментално раздвижи играта на „белия балет“ . Не след дълго Бензи се оказа и в прегръдките на своите съотборници. Подобно на първия гол и този падна след добавка. Роналдо излезе сам срещу Хави Варас, който за пореден път отрази. Близо до „горещата точка“ обаче се оказа френския нападател, за който остана най-лесното 1:2.

Снимка 254787

Въпреки далеч по-голямата си класа, футболистите на Реал (Мадрид) не успяха да удържат своята преднина. Пет минути преди края „белите“ се пропукаха и Арухо от наглед невъзможен ъгъл съумя да оформи крайния резултат 2:2.

До края Реал нямаше както време, така и останали физически сили, за да се бори за трите точки.

ЛАС ПАЛМАС – РЕАЛ (МАДРИД) 2:2

0:1 Асенсио (33‘), 1:1 Танаусу (38‘), 1:2 Бензема (67‘), 2:2 Арухо (85‘)

СТАДИОН: „Естадио де Гран Канария“

СЪДИЯ: Хавиер Естрада

ЛАС ПАЛМАС: Хави Варас, Мичел, Гарсия, Артилес, Кастелано, Гомес, Меса, Момо, Виера, Тана, Ливая (резерви: Лизоаин, Лемос, Монторо, Ел Жар, Аруйо, Трионе, Лопес)

РЕАЛ (МАДРИД): Кико Касия, Карвахал, Варан, Рамос, Начо, Модрич, Кроос, Асенсио, Бейл, Мората, Роналдо (резерви: Навас, Бензема, Родригес, Ковачич, Васкес, Иско, Данило)