Отборът на Реал (Мадрид) демонстрира по категоричен начин, че загубата от Барселона няма да откаже "кралете" от борбата им за титлата. Селекцията на Зинедин Зидан прати ясен сигнал на враговете си от Каталуния, след като спечелиха наглед тежкото си гостуване на Депортиво (Ла Коруня) с 6:2.

Депортиво Ла Коруня - Реал Мадрид 2:6 (Развой на срещата по минути)

"Кралете" не допуснаха грешка

Въпреки липсата на основни футболисти като Кристиано Роналдо, Серхио Рамос и Гарет Бейл, "лос меренгес" буквално попиляха своя галисийски опонент. Изключително силен двубой отново изиграха Иско и Алваро Мората, които освен, че се разписаха по веднъж, напомниха на Зинедин Зидан защо трябва по-често да попадат сред неговите стартови 11. Две попадения за успеха наниза и намиращият се в добра форма Хамес Родригес, а по едно добавиха Лукас и резервата Каземиро.

Почетните голове за Депор пък вкараха голаджията Флорин Андоне и юношата на Реал - Хоселу.

Снимка 290667

Успехът изравни мадридчани на върха с Барселона. Двата тима имат по 78 точки, но "белия балет" е с по-лоши показатели в директните мачове. Нека не забравяме, че хората на Зизу са с мач по-малко - гостуване на Селта.

Не бе изминала и една минута, когато Реал (Мадрид) съумя да поведе на "Риасор". Данило открадна топката в центъра на терена, след което продължи към Иско. Плеймейкърът с №23 разсече отбраната на Депортиво с отличен извеждащ пас за Алваро Мората, който от перфектна позиция не остави никакъв шанс на ветерана Лукс. Марко Асенсио можеше да довърши разубедения опонент на "кралете" още до 5-ата минута. За радост на домакините обаче един от най-обещаващите испански футболисти не успя да отбележи.

Снимка 290669

Марко Асенсио продължи да тормози отбраната на Депортиво и в 13-ата минута отново имаше възможност да се разпише. Този път техничарят опита изстрел от средна дистанция, който срещна лявата странична греда на Лукс.

Логичното все пак се случи и преднината на "белите" бе удвоена в 14-ата минута. Матео Ковачич свърши отлично работата си в дефанзивен план, след което продължи към Хамес Родригес. Колумбиецът подаде към намиращия се на крилото Лукас Васкес, който миг по-късно върна жеста и пусна към десетката на "кралете" малко пред вратарското поле на Депортиво. Родригес отигра топката технично с левия крак и така покачи до 0:2.

Буквално в следващата атака класиката можеше да се възцари на "Риасор", ала попадението на Алваро Мората бе отменено. Причината - авторът на асистенцията Марсело се оказа, че е бил в засада. При повторенията обаче ясно се видя, че такава няма.

След няколко минути, през които Депортиво притесни сериозно отбраната на Реал, галисийци само си направиха живота труден в 25-ата минута. Кошмарно връщане към вратаря Лукс, а впоследствие и левашка негова реакция, без малко не донесоха трети гол в неговата мрежа. Този път аржентинският страж се реваншира и отрази изстрела на озовалия се на позиция Лукас Васкес.

Снимка 290670

Селекцията на Зинедин Зидан продължаваше да пропилява голови положения с лекота. Особено фрапантно бе това в 31-ата минута, когато Алваро Мората имаше цялото време на света, за да преодолее Лукс, но вместо това стреля силно в лицето на стража и почти не счупи неговия нос.

Барселона разгроми Осасуна със 7:1

Барса унищожи изпадащия Осасуна, Масчерано дочака първия си гол!

Лео Меси се забавлява и на "Камп Ноу"

Домакините в крайна сметка се възползваха от високомерието на столичани и в 34-ата минута намалиха своето изоставане. Отбраната на Реал (Мадрид) не се справи с едно центриране и топката отиде до Гаел Кукута. Бившият играч на Челси отправи изключително неточен изстрел, който за негова радост се превърна в асистенция за дебнещия Флорин Андоне. Румънецът демонстрира головия си нюх и без жал реализира своето девето попадение в Примера Дивисион. Ужасът за Реал можеше да бъде пълен още до почивката, ако късметът не бе покрил столичани в 43-ата минута. Кико Касия отново демонстрира слабостта си при центрирания, след като така изби коженото кълбо, че то рикошира в гърба на Сидней и без малко не влетя в опразнената врата на гостите.

И точно, когато обръчът около играчите на Зидан се затягаше, на сцената се появи маестрото Иско, който след уникална индивидуална акция спомогна много за третия гол на Реал (Мадрид). Халфът, след като не успя да бъде спрян от четирима, подаде към включилия се от крилото Марсело. Бразилецът пък продължи към Лукас, който въпреки моментните си трудности покачи до 3:1.

Апатичната втора част все пак предложи попадение. За съжаление на галисийци, то тоново бе в тяхната врата. Креативният Иско отново намери хитър начин как да матира защитниците на Депортиво и изведе Мората за пореден път сам срещу вратаря. Таранът демонстрира чувство за комбинативност и намери Родригес, който с лекота вкара за втори път в опразнената мрежа на Ла Коруня. Домакините протестираха сериозно за това попадение, тъй като малко преди него "опит за убийство" на Матео Ковачич, не бе дори отчетено като нарушение.

Снимка 290671

Иско най-сетне бе възнаграден за отличната си игра и с попадение. Бившият футболист на Малага засече прецизно подаване на Лукас Васкес в 76-ата минута и без подготовка я прати под плонжа на Пжемеслав Титон.

До края галисийската чест бе спасена с още един гол в мрежата на Реал. Флорин Андоне центрира отлично за Хоселу, който надбяга бившия си съотборник в юношите и мъжете на "кралския клуб" Начо, и с глава не остави никакъв шанс на Кико Касия.

Снимка 290672

Честта да закрие тази голова фиеста имаше бразилският национал Каземиро. Няколко дни, след като наказа Барселона, сега опорният халф подчини далеч по-посредствен страж в лицето на Титон. Безкомпромисният полузащитник получи пас на дъгата и с премерен шут оформи крайното 2:6. Резултат, който категорично доказа, че Реал ще действа без жал по пътя си към така мечтаната титла.