Отборите на Реал (Сосиедад) и Реал (Мадрид) направиха зрелищно реми 3:3, в предпоследен мач от първенството на Испания. Двубоят бе от голямо значение за домакините, които се бореха със зъби и нокти за място в Шампионската лига.

Така след инфарктно постигнатата точка в края, момчетата на Филип Монтание ще трябва да се надяват на  чудо в последния кръг, когато основният конкурент -Валенсия да загуби двубоя си със Севилия, а Чаби Прието и компания да победят Депортиво (Ла Коруня).

Срещата на „Аноета" мина без блясъка на португалската звезда Кристиано Роналдо, който бе оставен извън групата на Реал.

Мачът започна идеално за гостите, които откриха още в 6-ата минута, когато Гонсало Игуаин успя да отбележи. Нещата сякаш изглеждаха решени в 57-ата, когато Хосе Кайехон отбеляза един от малкото си голове през сезон и направи 0:2.

Тук обаче се прояви знаменитият баски дух и Сосиедад успя да направи 2:2, само за 14 минути игра. В 64-ата Чаби Прието бе точен от дузпа, а младежкият национал на Франция Антоан Гризман направи 2:2 малко по-късно.

Радостта на „Аноета" бе помрачена 120 секунди след това, когато Сами Кедира бе най-съобразителен и успя да направи 2:3. Правдата обаче възтържествува в самия край на мача, когато най-добрият в редиците на Сосиедад-Чаби Прието се разписа с глава и подели точките в този двубой.

РЕАЛ (СОСИЕДАД)-РЕАЛ (МАДРИД) 3:3

0:1 Игуаин (6'), 0:2 Кайехон (57'), 1:2 Прието-дузпа (64'), 2:2 Гризман (78'), 2:3 Кедира (80'), 3:3 Прието (90')

СТАДИОН: „Аноета"

СЪДИЯ: Хосе Луис Гонсалес

СОСИЕДАД: Браво, Мартинес, Иниго, Гонсалес, Де ла Бела, Илараменти, Бергара, Прието, Гризман, Кастро, Агриече (резерви: Рос, Субикарай, Пардо, Зутруза, Кадамуро, Анхел, Ифран)

РЕАЛ (МАДРИД): Лопес, Арбелоа, Албиол, Карвальо, Марсело, Есиен, Кедира, Кайехон, Модрич, Игуаин, Кака (резерви: Адан, Пепе, Бензема, Йозил, Адан, Ди Мария, Начо, Мората)