Отборът на Реал (Мадрид) си проправи място към осминафиналите за Купата на Краля. По подобие на големия си враг - Барселона, "лос меренгес" също срещнаха сериозен отпор от нискоразреден тим. Все пак селекцията на Зидан се справи с 3:1 при гостуването си на Унионистас (Саламанка).

Завърналият се след контузия Гарет Бейл откри резултата за "кралете" в 18-ата минута. Уелсецът беше на позиция след лошо изчистена топка, и въпреки не много добрия си удар, съумя да преодолее вратаря на Унионистас.

Барселона победи Ибиса с 2:1 за Купата на Краля

Барселона едва се спаси от чутовна издънка срещу тим от Сегунда Б

Гризман помогна за трудния обрат срещу Ибиса

Голямата радост за тима от Сегунда Б настъпи в 57-ата минута, когато Ромеро Морлиьо изравни резултата. Нисичкият футболист получи предостатъчно възможност да напредне с топка в крака от защитата на Реал, след което с прекрасен шут не остави шанс за реакция от страна на Ареола.

Приказката на домакините обаче не продължи дълго, тъй като пет минути по-късно Гонгора си вкара куриозен автогол.

Въпреки, че леко потрепери, Реал стигна и до трето попадение, което падна дълбоко в добавеното време. Позабравеният Браим Диас сам се разправи с половината отбрана на Унионистас и с плътен шут по земя реши и всичко в тази доста интересна турнирна среща.

УНИОНИСТАС - РЕАЛ (МАДРИД) 1:3

0:1 Бейл (18"), 1:1 Ромеро Морлиньо (57"), 1:2 Гонгора - автогол (62"), 1:3 Диас (90+2")