Реал (Мадрид) стигна до измъчена победа с 1:0 над Леганес в първи четвъртфинал от турнира за Купата на Краля. Единственото попадение на "Бутарке" бе дело на Марко Асенсио в 89-ата минута. Младокът се възползва от центриране на Тео Ернандес, за да донесе минимален аванс на своя тим преди реванша. Преди този мач тимът на Зинедин Зидан бе в серия от 3 мача без победа.

Домакините определено не заслужаваха да загубят срещата, след като бяха отборът, който създаде повече голови възможности и определено бе по-добрият в голяма част от второто полувреме.

Извън групата на гостите останаха Кристиано Роналдо, Гарет Бейл, Карим Бензема и Марсело. Капитанът Серхио Рамос е с травма. За Леганес отсъстваха две от звездите - Габриел и Александър Шимановски.

Снимка 334982

В първите двайсет минути не се случи нищо интересно. Реал (Мадрид) имаше лек превес, който се изразяваше с по-дълго владеене на топката, но възможностите за гол липсваха.

В 23-ата минута Асенсио центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, където Варан стреля над вратата. Малко по-късно капитанът на Леганес Бустинса успя да изпревари Борха Майорал след опасно центриране на Себайос.

Снимка 334980

След половин час игра Ерасо опита удар от над 25 метра, но крайно неточно.

В 34-ата минута пред Реал се откри отлична възможност. Рубен Перес допусна сериозна грешка пред наказателното поле на Леганес и топката му бе отнета от Матео Ковачич. Хърватинът се озова очи в очи с Шампан, но ударът му бе неточен и излезе в аут.

Леганес - Реал (Мадрид) 0:1

Леганес - Реал (Мадрид) 0:1, гол на Асенсио

Двата тима се изправят в първи четвъртфинал за Купата на Краля

Малко преди края на полувреме гостите опитаха заучено изпълнение на пряк свободен удар. Себайос намери Карвахал в наказателното поле, а бранителят опита шут от воле, който летеше заплашително към долния ляв ъгъл на вратата на Леганес, но защитник се намеси решитално и изби. Секунда преди края на първото полувреме Марко Асенсио пусна остър пас във вратарското поле, но там Лукас Васкес се размина с топката и не успя да я засече във вратата.

Втората част започна с добра възможност за Леганес. Нараньо стреля от далечна дистанция, но над вратата. Домакините продължиха да бъдат по-активни в тези минути. В 57-ата минута Тео Ернандес сбърка, топката попадна в Нараньо отляво. Офанзивният футболист напредна в наказателното поле и опита удар, който Касия изби.

В ответната атака Бустинса се намеси отлично и изпревари Дани Карвахал, който можеше да нанесе решителен удар.

Снимка 334983

Едва в 65-ата минута Реал отправи първия си точен удар във вратата на Шампан. Негов автор бе Марко Асенсио, но аржентинският страж не се затрудни.

Минута по-късно Маркос Йоренте можеше да си вкара автогол. Топката бе центрирана в наказателното поле на гостите, Касия излезе неразченето, а халфът игра с глава, за да прати кълбото в гредата.

Отново Варан стреля с глава след центриране, но отново прати топката високо над вратата. В 71-ата минута резервата Нордин Амрабат засече подаване в наказателното поле на Реал, но топката мина близо до лявата греда.

Минута по-късно Лукас Васкес напред на топката отляво, но не успя да нанесе силен удар и Шампан се справи.

В 75-ата минута отново пред Леганес се откри отлична възможност за гол, но този път Кико Касия демонстрира отличен рефлекс. Амрабат намери с отлично центриране Бовьо в наказателното поле. Нападателят стреля от движение в близкия ъгъл, а стражът изби в корнер.

Снимка 334987

Така двубоят отиваше към нулево равенство, когато в 89-ата минута Реал стигна до победен гол. Негов автор стана Марко Асенсио. Талантливият младок се възползва от отлично центриране на Тео Ернандес отляво и не остави шансове с техничен удар на Нерео Шампан. По този начин "кралския клуб" взе минимален аванс преди реванша на "Бернабеу" .