Реал (Мадрид) се изкачи на първото място в Ла Лига. Носителят на Суперкупата на Испания спечели дербито срещу Севиля с 2:1. "Кралете" трябваше доста да се потрудят за този успех, тъй като бяха без свои основни футболисти като Серхио Рамос, Еден Азар, Гарет Бейл, Хамес и т.н.

Неочакваният герой за "лос меренгес" се казваше Каземиро, който на два пъти се разписа в мрежата на андалусийци след почивката. Между попаденията му за гостите отбеляза и Люк Де Йонг, който също така вкара и през първата част, но тогава неговият гол с глава беше отменен след намесата на ВАР.

Реал (Мадрид) - Севиля 2:1 (Развой на срещата по минути)

Важен успех за селекцията на Зидан

Така Реал увеличи до 17 мача серията си без загуба и отправи сериозно предизвикателство към Барселона, който утре трябва да търси задължителни три точки срещу Гранада, ако иска да се върне на върха в Примера.

Снимка 462162

Източник: EPA/БГНЕС

Преди началото на мача, капитанът Серхио Рамос показа на феновете спечелената в Саудитска Арабия Суперкупа на Испания. Това сякаш даде допълнителни сили на "кралете", които стартираха мощно в атака. Макар и с доста интересно нападение, първото положение за Реал (Мадрид) бе факт в 3-ата минута, когато Родриго подаде за Лука Йович, но ударът му от границата на наказателното поле попадна в тялото на съперников бранител.

Севиля организира добра атака през зоната на Марсело в 17-ата минута, която завърши с центриране към Люк Де Йонг. Холандецът пробва да продължи към намиращия се на далечната греда Ел Хадади, но Дани Карвахал внимаваше и малко пред голлинията изчисти в корнер.

Каземиро имаше един красив гол в актива си срещу Севиля от преди година, а този следобед се опита да повтори постижението си в 26-ата минута. Тогава бразилският национал шутира от средна дистанция, но техничното му насочване не намери горния десен ъгъл на Вацлик.

Снимка 462159

Дискусионна ситуация настъпи на "Бернабеу" в 29-ата. Гостите от Севиля смълчаха трибуните с прекрасно попадение след корнер. Люк Де Йонг беше на чудесна позиция при центрирането и с глава запрати коженото кълбо в мрежата на Куртоа. Радостта на холандеца обаче бе кратка, след като реферът Мунуреа прибегна до услугите на ВАР. При повторенията той видя, че Неманя Гудел е извършил нарушение срещу Милитао в купа от играчи и така двете нули в Мадрид останаха непроменени.

Съдийското порязване не притесни андалусийци, които продължиха да атакуват. В 34-ата опасен изстрел с глава отправи и Ел Хадади, но на точното място бе застанал сигурният Куртоа.

Към края на полувремето "лос меренгес" опитаха да осъществят натиск, но неспирните изсипвания на топката в полето на Севиля, така и не свършиха работа на апатичния централен нападател Лука Йович.

Снимка 462166

Въпреки слабото представяне след паузата, Реал сякаш от нищото, но напълно по шампионски, успя да открие резултата. Каземиро пое топката леко тромаво пред наказателното поле. Последва страхотен двоен пас между него и Йович, като сърбинът го изведе зад отбраната технично с пета. За колегата му пък не остана нищо друго освен да чукнe над плонжа на вратаря Вацлик.

Севиля бързо се съвзе от шока и достигна до заслуженото изравняване в 64-ата минута. Този път нямаше какво да спре Де Йонг и нидерландецът блесна с прекрасно попадение. Снажният стрелец беше най-съобразителен при кратко меле пред полето на Реал. Бившият стрелец на ПСВ (Айндховен) финтира с едно движение трима играчи на "кралете", след което отправи безкомпромисен изстрел в далечния ъгъл на Куртоа, разваляйки по този начин и неговата дълга поредица от "сухи мрежи".

Подобно на своя опонент, домакините бързо отговориха подобаващо и отново си върнаха преднината. Лукас Васкес пак беше активен до тъчлинията, след което центрира за Каземиро. Футболистите на Севиля бяха забравили за дефанзивния халф, който днес се превърна в абсолютен герой, след като отблизо с глава направи 2:1.

Малко след това вечерта за южноамериканеца можеше да бъде и още по-величествена, но миг неточност го раздели от хеттрика.

Снимка 462201

Последните минути от мача изобщо не бяха лесни за "белия балет". Хесус Навас демонстрира позабравената си скорост по фланга, след което отправи подаване, успоредно на голлинията. В този миг обаче решително крак протегна Едер Милитао, който с намесата си сякаш съхрани аванса на столичани.

Селекцията на Зидан можеше да "затвори" мача в 86-ата. Винисиус спечели с лекота индивидуалния си сблъсък срещу Кунде. След това бразилецът пусна за връхлитащия Кроос, който от няколко метра обаче стреля точно в обсега на Вацлик.

Екшънът на "Бернабеу" продължи. В 88-ата резервата Ен Несири можеше да изпъкне за сефте с цветовете на новия си тим. Мароканецът се възползва от грешка на Лукас Васкес и се устреми към вратата на Куртоа, ала изстрелът му не притежаваше необходимата точност.

Снимка 462202

В следващия кръг на Реал (Мадрид) предстои трудно гостуване на непредсказуемия Валядолид. Севиля пък приема у дома Гранада.