Реал (Мадрид) победи Севиля с 2:0 в дербито на 20-ия кръг на Ла Лига. Попаденията на "Бернабеу" бяха дело на Каземиро (78) и Лука Модрич (92). С успеха "белите" излязоха еднолично на третото място с 36 точки, докато андалусци вече са 4-и с три пункта по-малко.

"Кралския клуб" определено бе по-добрият отбора и заслужи успеха си. Силен мач за тима на Сантиаго Солари изигра Лука Модрич, а много проблеми за отбраната на гостите създаде Винисиус. През втората част отлични изяви в атака имаше и Каземиро, като те се увенчаха със страхотен гол. В същото време Севиля почти не затрудни Куртоа, а след първия гол на домакините рухна.

Реал (Мадрид) - Севиля 2:0

Реал (М) - Севиля 2:0, гол на Модрич

Двата тима са с равен брой точки

Срещата започна с по-агресивни действия на домакините. В 6-ата минута Бензема отне топката и пусна извеждащ пас към Винисиус. Бразилецът от добра позиция стреля в центъра на вратата и Вацлик улови. Две минути по-късно Лукас Васкес центрира в наказателното полек където Бензема не успя да нанесе хубав удар с глава.

В 21-ата минута Винисиус проби и намери Васкес, който обаче се забави и не съумя да шутира към вратата. Секунди по-късно Севиля организира мълниеносна контраатака. Висам бен Йедер проби през центъра на терена и намери непокрития Серхио Ескудеро отляво, който стреля покрай вратата на Куртоа.

Снимка 401279

В 36-ата минута Бензема се освободи в наказателното поле, но стреля слабо и Вацлик се справи. В продължението на първото полувреме чешкият страж улови удар на Винисиус от далечна дистанция.

Втората част започна с нов шанс пред Винисиус, но бразилецът стреля покрай вратата от малък ъгъл. В 53-ата минута Модрич върна към Каземиро, който от границата на наказателното поле прати топката в аут.

Снимка 401280

В 58-ата минута хърватинът получи подаване от Карвахал, но ударът му срещна играч на Севиля и мина близо до дясната греда.

Един от най-слабите на терена Франко Васкес допусна поредната си грешка в 63-ата минута. От това се въползва Винисиус, който проби през центъра и опита да прехвърли Вацлик, но прати топката встрани от вратата. Четири минути по-късно Дани Себайос разтресе напречната греда с удар от около 25 метра.

Снимка 401290

В следващите минути натискът на "белите" се усили. Каземиро стреля на два пъти с глава, но не намери очертанията на вратата. Все пак крепостта на андалусци падна в 78-ата минута. Тогава бразилският халф получи топката пред наказателното поле и с бомбен шут не остави шансове на Вацлик за 1:0.

Севиля опита да потърси изравнителен гол, но стигна само до два корнера пред Куртоа, от който не успя да се възползва. Вместо това в 92-ата минута Карисо сбърка пред наказателното поле, а от това се възползва Лука Модрич. Хърватинът излезе сам срещу Вацлик и го преодоля за крайното 2:0.