Шампионите на Испания от Реал (Мадрид) постигнаха първа победа за новия сезон в Ла Лига. "Кралете" имаха доста трудни мигове, но все пак си тръгнаха с трите точки от визитата си на Бетис. Селекцията на Зинедин Зидан постигна триумф с 3:2.

Новак в Ла Лига си тръгна с точка от "Местая"

Валенсия и Уеска завършиха наравно 1:1

Двубоят започна сравнително добре за столичани, които поведоха още в 14-ата минута. Карим Бензема се бе позиционирал вдясно, където след серия от финтове срещу опонент, съумя да отправи пас за Феде Валверде. Уругваецът изпревари персоналния си пазач и отблизо не остави шанс на Жорди Роблес.

Това обаче не притесни по никакъв начин домакините, които до почивката осъществиха пълен обрат. Началото му бе положено от Манди. В 35-ата минута той завърши с глава отлично центриране на Серхио Каналес. А красотата на неговото попадение се допълни и от въздушната му доминация спрямо Каземиро.

Снимка 497976

Източник: EPA/БГНЕС

120 секунди след това, севилци поведоха с 2:1. Набил Фекир уважи включване на опорния халф Вилиам Карвальо, който стреля силно по земя. Тибо Куртоа не се намеси по възможно най-добрия начин и така спомогна сериозно за радостта на "бяло-зелените".

Реал (Мадрид) имаше сериозен късмет малко след почивката, когато Емерсон си вкара автогол и така паритетът на стадион "Бенито Виямарин" беше възстановен. Бразилецът продължи да се превръща в още по-голям грешник за своя клуб, след като си изкара и червен картон в 67-ата минута.

Снимка 497977

Като опитен тим, Реал (Мадрид) се възползва от ситуацията, достигайки до дузпа в 82-ата минута. Марк Бартра спря с ръка мощен рейд на резервата Борха Майорал и за главния съдия не остана нищо друго, освен да посочи бялата точка. С отговорната задача се нагърби Серхио Рамос, отбелязал за важния успех с 3:2.

На Зидан му писна да говори за трансфери

Не желае повече промени по своята селекция

В следващия кръг Реал домакинства на Валядолид. Бетис гостува на Хетафе.

БЕТИС - РЕАЛ (МАДРИД) 2:3

0:1 Валверде (14"), 1:1 Манди (35"), 2:1 Карвальо (37"), 2:2 Емерсон-автогол (48"), 2:3 Рамос-дузпа (82")