Реал и Атлетико не се победиха в голямото дерби на Мадрид от кръга в Ла Лига. Срещата на "Сантяго Бернабеу" завърши при равенство 1:1, от което със сигурност по-разочаровани ще са домакините. Селекцията на Карло Анчелоти имаше числено предимство след директния червен картон на Анхел Кореа, но въпреки това допуснаха гол в 78-ата от Хименес. До края младокът Алваро Родригес спаси "лос меренгес" от поражение, но така или иначе изоставането от лидера Барселона продължава да расте.

Анчелоти застана зад Серхио Рамос

Заради решението му

Диего Симеоне се бе постарал да изненада максимално опонентите си от Реал, избирайки непривична за него тактика. Така Атлетико (Мадрид) излезе без чист централен нападател, а халфовата линия беше наситена с голям брой футболисти.

Първите интересни мигове на терена дойдоха с добри атаки към вратата на Облак. При една от тях словенецът изби изстрел на Марко Асенсио, а по-късно Ермосо изчисти с глава технично насочване към далечната греда на Винисиус.

Добър шанс се откри пред Карим Бензема малко след четвърт час на "Бернабеу", но акробатичното му насочване не намери целта. От другата страна на терена работа имаше и за Тибо Куртоа, протегнал се максимално при прецизен удар на неговия сънародник Яник Ферейра-Караско.

Лоша новина за Диего Симеоне пък се оказа контузията на Рейналдо, който усука коляното си при опит да изчисти топката и сякаш ще бъде дълго извън терените.

Атлетико стигна до най-доброто си положение едва в 61-ата минута. Тогава Караско напредна скоростно и пусна за намиращия се на границата на наказателното поле Гризман. Французинът отправи удар по земя, който премина близо до страничната греда на Куртоа.

Реал Бетис победи Елче с 3:2 в мач от ЛаЛига

Реал Бетис с драматичен успех над Елче

Вижте подробности

В 65-ата минута Атлетико (Мадрид) остана с човек по-малко, след като Анхел Кореа изпусна своите нерви и удари без топка Антонио Рюдигер. Ситуацията не остана незабелязана от Хил Мансано и изгонването беше факт.

Голямото събитие в испанската столица настъпи в 77-ата минута. Антоан Гризман центрира брилянтно от фаул, а Хосе Хименес се извиси над всички, за да стреля с глава в мрежата на Куртоа.

Реал изравни резултата в 85-ата минута, когато Лука Модрич центрира от корнер в наказателното поле на Атлетико, където Алваро Родригес бе изпусна и стреля с глава, топката срещна левия страничен стълб на вратата на Ян Облак и влетя в мрежата му.

До края домакините опитаха да се върнат в мача, но с пропуски пред вратаря на Атлети блеснаха Бензема и Чуамени.