Испанският гранд Реал (Мадрид) спечели по не особено убедителен начин гостуването си на скромния състав на Лас Палмас.

Двубоят от програмата на 29-ия кръг на Ла Лига завърши при минималното 2:1 за "кралете".

Първият гол в мача бе отбелязан от бранителя на столичани Серхио Рамос, Хосе вкара за Лас Палмас, а Каземиро оформи крайното 1:2.

В продължението на мача голмайсторът Рамос бе изгонен от терена.

Зинедин Зидан не можеше да разчита днес на Хамес Родригес, Тони Кроос и десния бек Данило. Вместо тях, френският специалист включи Борха Майора и Алваро Арбелоа в разширения състав за сблъсъка от Примера дивисион.

И в състава, с който Реал излезе на терена, отборът бе на ниво, но пропусна да отбележи поне половин дузина попадения в съперниковата врата.

За над 20 опасни акции в половината на Лас Палмас, "галактикос" стигнаха до гола само в два случая.

Това се случи първо в 24-ата минута, когато след центриране от корнер, топката бе засечена от Серхио Рамос в мрежата.

Колкото и да се опитваха, звездите на мадридския гранд така и не успяваха да преодолеят стража на съперника в другите си атаки.

Нещо повече - в 87-ата минута Хосе стъписа феновете на Реал, изравнявайки резултата в мача, но с попадението си две минути след това, Каземиро спаси "кралската" чест.

В продължението на двубоя Серхио Рамос бе изгонен и заличи иначе положителното впечатление, което бе оставил до момента с играта си.

Така Реал изостава на 4 точки от Атлетико (Мадрид) и на 12 от лидера Барселона.