Голямата изненада в тазгодишното издание на турнира за Купата на Краля Мирандес е на път да напусне надпреварата.

Втородивизионният тим загуби с 1:2 като домакин в първи полуфинален сблъсък от отбора на Атлетик Билбао и ще има доста трудна задача на реванша след седмица.

И двете попадения за Билбао бяха дело на звездата на тима Фернандо Йоренте, който се разписа в 18-ата и в 27-ата минута.

В самия край на двубоя Мирандес върна едно попадение чрез Ламбари, което все пак остави някакви шансове на тима преди ответния мач.

Така след като се разправиха с Еспаньол, Расинг Сантандер и Виляреал, футболистите на Мирандес най-после преклониха глава пред четвъртия си елитен съперник само стъпка преди мечтания финал.

Другият полуфинален сблъсък противопоставя тимовете на Валенсия и Барселона. Първият мач е утре вечер на „Местая”.

Интересна подробност е, че Атлетик Билбао е отборът с най-много трофеи от тази надпревара след Барселона. Каталунците има 25, докато Билбао разполага с 23 отличия.