Селта отново попадна в зоната на изпадащите, след като загуби от Сарагоса с 0:2 в среща от 31-ия кръг в Премиера дивисион. Двубоят на стадион "Ла Ромареда" започна с по-активна игра на домакините, като още в 4-ата минута Андрес Д'Алесандро стреля към вратата, но ударът му мина над гредата. Впоследствие пропуски направиха още Габриел Милито и Жерар Пике. След 33-ата мунута гостите от Виго натиснаха и се отчетоха с пропуски на Бамого и Нене. В края на полувремето Д' Алесандро имаше добра възможност да открие резултата, но стреля над вратата.

В 70-ата минута Антонио Нунес не успя да отбележи, след подаване на Хесус Перера. Две минути по-късно обаче Евертон успя да открие резултата след пас на Сапатер. Последваха две смени в отбора на Сарагоса. Наставникът на Сарагоса Виктор Фернандес извади двама от нападателите си Серхио Гарсия и Андрес Д' Алесандро. В следващата минута обаче те стигнаха до втори гол. Негов автор бе отново Евертон, след подаване на Диего Милито. В 83-та минута Евертон подаде на Латифа, но той пропуна да направи 3:0.

Играта на двата отбора бе твърда, на моменти груба, жертви на която станаха двамата нападатели на Селта Фабиан Канобио и Фернандо Баяно, които напуснаха заменени поради контузии.

В същото време прекият конкурент на Селта за оставане в елита Леванте направи 1:1 с Хетафе като домакин. Така те се изравниха в класирането с отбора на Стоичков.

Статистика:
Сарагоса: Сезар, Г.Милито, Хуанфран, Пике, К.Диого, Оскар Гонзалес (68' Евертон), Селадес,
Д' Алесандро (75' Лафита), Сапатер, С.Гарсия (75' Лонгас), Д.Милито.
Селта (Виго): Пинто, Тамаш. Д. Пласенте, Леки, Анхел. А.Нунес, Нене(73' Жорже), Ириней, Обиня. Ф.Баяно (27' Х.Перера), Канобио (19' Бамого)