Отборите на Осасуна и Валядолид отпаднаха от Примера дивисион по изключително драматичен начин. Осасуна надделя с 2:1 при домакинството на Бетис в мача от последния 38-и кръг на испанското първенство, но това се оказа недостатъчно и отборът от Памплона ще играе в Сегунда дивисион през следващия сезон. Осасуна поведе с 1:0 в 12-та след попадение на Ориол Риера.

Двубоят бе прекъснат, след като част от преградната ограда зад вратата на стадиона в Памплона се счупи. Това стана при резултат 1:0 в полза на домакините след гол на Риера в 12-ата минута. В резултат от радостта си част от феновете счупиха предпазните ограждения, а едни от тях паднаха на футболното поле. Има ранени фенове, но след намесата на лекарския екип те получиха адекватна помощ. Двата тима подновиха играта, а това стана след 30-минутно прекъсване.

Осасуна удвои своята преднина в 15-та минута след гол на Акуна. Бетис стигна само до почетно попадение дело на Чика. Бетис завърши на последно място с 25 точки и също отпада в Сегунда дивисион. Осасуна остана под чертата на осемнадесета позиция с 39 точки.

Валядолид загуби с 0:1 домакинството си от Гранада и по този начин също изпадна в Сегунда дивисион.

Единственото попадение в срещата бе в 43-та минута, когато Митрович си отбеляза нелеп автогол. Валядолид завърши на предпоследна позиция с 36 точки и през следващата година ще играе в Сегунда дивисион.

Алмерия завърши 0:0 с Атлетик Билбао, което бе достатъчно за андалусийския отбор да си осигури оцеляването в Примера дивисион.

Райо Валекано загуби с 1:2 от Хетафе и по този начин гостуващия отбор оцеля в Примера.