Агонията на един от най-обичаните испански тимове - Валенсия продължава с пълна сила. Дори и под ръководството на Чезаре Прандели, "прилепите" продължават да разочароват тотално със своите изяви. Тази вечер селекцията му по безумен начин изпусна победата при домакинството си на Малага.

До 93-ата минута "лос че" водеха с 2:1, ала миг невнимание и късен изравнителен гол оставиха тима на 16-то място във временното класиране, на само 2 точки от зоната на изпадащите.

Снимка 266494

Всичко започна доста зле за домакините, които допуснаха гол още в 3-ата минута. Форналс засече една топка от въздуха и по много ефектен начин даде преднина на Малага. Радоста на андалусци обаче бе доста малка, след като в 7-ата Родриго съумя да изравни. Дани Парехо центрира от фаул. Отбраната на гостите забрави за нападателя на Валенсия, който с глава прати коженото кълбо в незащитения ъгъл на Денис Бойко.

Важните три точки уж бяха факт след решителния гол на Алваро Медран в 34-ата минута. Юношата на Реал (Мадрид) засече топката от точката за дузпа и донесе малко радост за изстрадалите фенове на Валенсия.

Снимка 266493

Плановете на всички обаче отново обърка Форналс, който с гол дълбоко в добавеното време оформи крайното 2:2.

ВАЛЕНСИЯ - МАЛАГА 2:2

0:1 Форналс (3"), 1:1 Родриго (7"), 2:1 Медран (34"), 2:2 Форналс (90+3")

СТАДИОН: "Местая"

СЪДИЯ: Игнасио Иглесияс

ВАЛЕНСИЯ: Алвеш, Гарай, Сикуейра, Абденур, Мангала, Кансело, Суарес, Парехо, Медран, Родриго, Мунир (резерви: Доменек, Сантос, Бакали, Гая, Картабия, Монтоя, Санти Мина)

МАЛАГА: Бойко, Торес, Росалес, Вилануева, Рика, Кастро, Камачо, Аньор, Форналс, Онтиверос, Сантос (резерви: Камени, Коне, Дуда, Джони, Ен Несйери, Куки, Луис)