Отборите на Валенсия и Уеска не се победиха в двубой от съботната програма на Ла Лига. Срещата на "Местая" завърши 1:1, като "прилепите" и в този мач доказаха, че едва ли ще бъдат фактор в шампионата, след като разпродадоха голяма част от своите звезди през това лято.

Въпреки това, момчетата на Хави Грасия се оттеглиха на почивката с гол преднина. В 37-ата минута Даниел Васс центрира остро от фаул. Куп футболисти се разминаха с бързата топка, а Муктар Диакаби дори я прескочи. Всичко това обърка тотално вратаря Фернандес, който миг по-късно се наложи да я извади от своята мрежа.

Снимка 497948

Източник: EPA/БГНЕС

Случилото се обаче никак не притесни новаците в шампионата, които цялостно имаха по-чистите положения и владееха кълбото повече от именития си опонент. В средата на втората част момчетата на Мичел сътвориха поредица от опасни положения, които по чудо биваха спасявани от вратаря на Валенсия - Жуаме Доменек.

Все пак стражът на "лос че" капитулира в 63-ата минута, когато параболичен изстрел с глава на Сиовас се превърна в красив изравнителен гол.

До края ново попадение не падна въпреки, че и двата тима допуснаха груби индивидуални грешки.

В следващия кръг Валенсия гостува на Реал Сосиедад. Уеска приема на свой терен Атлетико (Мадрид).