Шампионите на Испания от Реал (Мадрид) губят почва под краката си и определено се отдалечават от възможността да дублират трофея си през тази кампания. В ранния неделен следобед безидейната селекция на Карло Анчелоти инкасира трета загуба през сезона, като отстъпи при визитата си на Майорка с 0:1. Единственото попадение бе автоголът на Начо Фернандес в 13-ата минута.

Еспаньол - Осасуна 1:1 в Ла Лига

Еспаньол и Осасуна с реми в мач с два червени картона

Каталунците са 14-ти

Въпреки многото отсъстващи футболисти, начело с лидера Карим Бензема, "лос меренгес" трябваше да се представят далеч по-качествено в атака. Върхът на тяхното безсилие беше пропуснатата дузпа от Марко Асенсио в 57-ата минута. Така при успех тази вечер срещу Севиля, Барселона може да направи решителна крачка пред титлата, увеличавайки аванса си спрямо Реал на 8 точки.

Още преди началото на двубоя, проблемите за Реал (Мадрид) бяха налице, след като Карим Бензема, Еден Азар, Лукас и Едер Милитао, трябваше да пропуснат срещата поради физически проблеми. Това принуди Карло Анчелоти да заложи на Родриго като централен нападател, а негови партньори в атака бяха Марко Асенсио и Винисиус.

Елче - Виляреал 3:1 в мач от Ла Лига

"Жълтата подводница" се разби край река Виналопо в провинция Аликанте

Елче остава последен във временното класиране с 9 точки

На загрявката пък се контузи Тибо Куртоа и така сред Андрий Лунин застана под рамката.

Снимка 605308

Източник: EPA/БГНЕС

В 13-ата минута се случи първото нещастие за Реал (Мадрид). Дани Родригес центрира от фланга, а Ведат Мурики и Начо последователно отиграха топката с глава, като за втория остана горчивото чувство за отбелязан автогол.

Реал Мадрид не отговори кой знае колко добре, тъй като не успяваше да създаде опасности. Тимът на Хавиер Агире се прибра изцяло в защита и не оставяше свободни пространства. В 37-ата пък Родриго изпълни по разочароващ начин пряк свободен удар, който прелетя далеч над гредата.

Две минути преди почивката изнервеният Винисиус умишлено настъпи Мафео, заради което получи жълт картон. Той е негов пети, заради което ще е наказан за следващия шампионатен двубой на столичани, който ще е срещу Елче на 15 февруари.

Атлетико (Мадрид) - Хетафе 1:1 в мач от Ла Лига

Атлетико (Мадрид) пак се издъни в неподходящ момент

Не успя да надвие Хетафе у дома

Реал (Мадрид) стигна до дузпа в своя полза с настъпването на 57-ата минута. Рюдигер отправи топка дълбоко в наказателното поле на Майорка. Райкович закъсня с намесата си и фаулира Винисиус. С отговорната задача да изпълни наказателния удар се нагърби Марко Асенсио, който обаче не успя да преодолее сръбския страж на домакините.

Снимка 605307

До края Реал (Мадрид) не създаде нищо съществено пред вратата на вдъхновените домакини. Нещо като положение се откри пред резервата Мариано Диас, за който обаче щеше да бъде по-голяма изненада, ако беше отбелязал. В последните секунди изстрел с глава на Рюдигер премина в близост до лявата странична греда.

В следващия кръг Реал (Мадрид) приема на свой терен Елче, докато Майорка има визита на Севиля.

Бетис - Селта 3:4 в мач от испанската Ла Лига