Почти сигурно само един футболист на шампиона Барселона ще попадне в състава на Испания за идната финална четворка в турнира Лигата на нациите. Това ще е Гави, съобщава "Спорт".

Селекционерът Луис де ла Фуенте ще обяви списъка си в петък, като се очаква младият халф единствен да представлява каталунците. Другите двама твърди национали от Барса - Алехандро Балде и Педри, не би трябвало да са в групата. Левият бек е с травма, а полузащитникът вероятно ще бъде оставен да почива заради скорошната си контузия, заради която не е в оптимална форма.

Ансу Фати и Феран Торес също имат някакви шансове да бъдат извикани, но пък и двамата не са титуляри и по-скоро Де ла Фуенте няма да прибегне до услугите им.

Финалната четворка в Лигата на нациите ще се проведе между 14 и 18 юни в Нидерландия. На 15 юни испанците ще играят срещу Италия в единия полуфинал, а победителят отива на финал (18 юни) срещу победителя от другия полуфинал, в който съперници ще са домакините и Хърватия (14 юни). Загубилите ще играят за трето място (18 юни).

Лудница в Испания! Еспаньол е аут от Ла Лига, цели шест отбора ще се борят за последния билет за оцеляване