Отборът на Леванте записа четвъртия си пореден успех в Примера дивисион, след като тази вечер победи у дома Леганес с 2:0 в мач от 10-ия кръг в първенството.

Резултатът бе открит в 14-ата минута, когато Роджър Марти отправи доста прецизен удар от границата на наказателното поле, след който топката безпощадно се мушна в мрежата за 1:0.

Снимка 386014

Източник: БГНЕС

Секунди преди самия край на мача, Рочина получи много хубаво подаване от Хосе Моралес, бързо нахлу в пеналта и изпрати топката в далечния ъгъл на съперниковата врата, реализирайки за 2:0, с което бе оформен и крайният резултат.

След този убедителен успех, Леванте изпревари Реал (Мадрид) в класирането в Ла Лига, събирайки актив от 16 точки и заемайки седмото място. "Белите" са с два пункта п-назад на седмата позиция. Леганес пък остава в зоната на изпадащите с едва осем точки.

Атлетик (Билбао) и Валенсия завършиха наравно 0:0