Леванте и Реал Сосиедад завършиха 1:1 в мач от 34-ия кръг на испанската Примера Дивисион. Резултатът е разочароващ за баските, които пропуснаха да се изравнят по точки с Хетафе на 6-ото място в класирането. Преди паузата в първенството отборът се целеше в местата, даващи право на участие в Шампионската лига, а сега може да не попадне дори в Лига Европа.

Реал Сосиедад беше по-добрият отбор до почивката, но не се възползва от ранния гол на Александър Исак. Шведският нападател се разписа в 12-ата минута, след като засече центриране от левия фланг на Микел Оярсабал. Преди това домакините имаха претенции, че срещу техен футболист е било извършено нарушение, но реферът Валентин Писаро даде знак играта да продължи.

Само 4 минути по-късно дълго подаване на Рубен Рочина стигна до Хосе Луис Моралес, който се пребори със защитник на гостите и технично пусна топката покрай вратаря Мигел Анхел Моя за 1:1.

В средата на полувремето Исак намери по чудесен начин Кристиан Порту, но той стреля в аут. Мартин Йодегор също не успя да върне преднината на Реал Сосиедад, шутирайки покрай вратата.

След почивката и двата отбора имаха възможност да стигнат до победата. Най-чистото положение се откри пред Гонсало Мелеро в 75-ата минута, но Моя изби. В добавеното време гостите получиха пряк свободен удар на удобна позиция. Зад топката застана Микел Мерино, който шутира далеч от целта.

С 43 точки Леванте заема 12-о място и в следващия кръг отборът ще гостува на застрашения от изпадане Майорка. Финалистът за Купата на Краля Реал Сосиедад ще търси задължителна победа у дома срещу Гранада.

Президентът на Ла Лига Тебас: Не помага Реал да звъни 20 минути след мач! ВАР трябва да се подобри

"Ако обявим, че сме говорили с Перес, нещата не стават по-добри"