Отборите на Леванте и Барселона изиграха изключително интересен двубой от Ла Лига. Срещата на "Суидат де Валенсия" завърши при драматичното 3:3, а ремито в никакъв случай не задоволява звездната селекция на гостите. Въпреки, че повеждаха на два пъти, Лео Меси и компания допуснаха нова грешка в борбата си за шампионската титла.

Така селекцията на Роналд Куман остава на второ място във временното класиране със 76 точки. Лидерът Атлетико (Мадрид) има една повече и мач по-малко. От третата позиция пък дебне Реал (Мадрид) със 75.

Снимка 530464

Източник: EPA/БГНЕС

Барса знаеше добре за какво пристига "Суидат де Валенсия" и пропусна да открие в самото начало. В рамките на 180 секунди младата звезда Педри имаше две положения. При първото той прояви неточност, а след това не успя да се справи сам срещу Айтор Фернандес.

Алавес победи като гост Елче с 2:0

Алавес спечели "мача на истината" срещу Елче

Важен успех като гост за баските

Прошка за "жабчетата" нямаше в 25-ата минута, когато Алба центрира от фланга, а Хорхе Мирамон неволно отклони с глава. Така топката падна на волето на Лео Меси, който акробатично реализира за 0:1.

Десет минути по-късно, нова бърза атака на Барселона завърши с втори гол. Лионел Меси напредна през центъра, след което продължи за Дембеле. Французинът чукна много хитро за Педри, който без никакви трудности вкара топката в мрежа.

За разлика от случилото се преди почивката, началото на второто полувреме се превърна в истински кошмар за каталунците. Те загубиха своята преднина само за три минути! В 56-ата Сержи Роберто и Жерар Пике се провалиха тотално в стремежа си да спрат центриране на Мелеро, което завърши с гол с глава на Мелеро.

Снимка 530465

"Ел Коменданте" Луис Моралес избухна в типичния си стил за 2:2. Нападателят размени двойно подаване с партньора си в атака Роджер Марти и от воле направи като детска игра преодоляването на Тер Стеген.

И тук някъде Барселона демонстрира шампионски манталитет, измъквайки се от неловката ситуация със скъпоценно попадение за 2:3. След разбъркване пред вратата на Фернандес топката отскочи към Усман Дембеле, който я вкара отблизо право в горния ляв ъгъл.

Меси първо изслушва офертата на Барса, а чак след това ще говори със Сити и ПСЖ

Преговорите между аржентинеца и каталунците вече започнаха

Като от нищото Леванте отново удари, при това в 83-ата минута! Тоньо залъга на няколко пъти и успя да подаде към намиращия се на близката греда Серхио Леон. Резервата изпревари персоналния си пазач и отблизо реализира за 3:3.

Снимка 530462

До края Барса не намери сили за четвърти победен гол. По този начин хората на Роналд Куман се задоволиха с второ поредно равенство, което ги отдалечи още от мечтаната титла.

В предпоследния кръг Барселона домакинства на Селта. Леванте отива до столицата, за да премери сили с Хетафе.

Драма до последния миг, четири гола, но без победител между Реал (Мадрид) и Севиля

2:2 в столицата на Испания

ЛЕВАНТЕ - БАРСЕЛОНА 3:3

0:1 Меси (25"), 0:2 Педри (34"), 1:2 Мелеро (57"), 2:2 Моралес (59"), 2:3 Дембеле (64"), 3:3 Серхио Леон (83")