Тимът на Сарагоса спечели с 2:1 срещу Севиля в ранния мач от деветия кръг на местната „Ла Лига". В герой за своите се  превърнаха Елдер Пощига и Кристиан Сапунари, които донесоха трите точки за своя тим, докато Гари Медел отбеляза почетното попадение за гостите.

Първият гол падна в 36-ата минута, когато бърза контраатака на домакините завърши с гол от португалския национал Елдер Пощига. Секунди преди финала на полувремето Кристиан Сапунару реализира с глава след центриране от фаул на Виктор Родригес 2:0

Интригата в днешната среща бе върната от Гари Медел, който намери топката от въздух и в 70-ата минута намали до 2:1.

Докрая андалусци  опитаха всичко възможно да отмъкнат точка, но резервата Баба Диавара не успя да реализира.

След победата си днес,  Сарагоса е на осма позиция с актив от четири победи и пет поражения.

САРАГОСА-СЕВИЛИЯ 2:1

1:0 Пощига (36'), 2:0 Сапунару (45'), 2:1 Медел (70')