Предпоследният кръг от испанската Примера Дивисион оправда очакванията за изключителна драма и нестихващи обрати в битката за шампионската титла. Изводът след днешния ден е, че Атлетико (Мадрид) е на 90 минути от спечелване на мечтаните златни медали. Реал (Мадрид) ще се надява до последно за грешна стъпка на градския опонент, а Барселона се провали с гръм и трясък, прощавайки се с всичките си мечти за бленуваната първа позиция.

Драма на "Уанда Метрополитано"!

Атлетико (Мадрид) е само на победа от титлата в Ла Лига след несравнима драма с Осасуна. Памплонци играха единствено за своята чест и без малко не сътвориха огромна беля за Чоло Симеоне и компания.

Барселона вече преговаря с Шави Ернандес

Възможно е да замени Роналд Куман съвсем скоро

След нулева първа част, второто полувреме започна с откриващо попадение за Атлети. То обаче бе отменено след намесата на ВАР, доказал че Стефан Савич е в положение на засада. По-големият ужас настъпи в 76-ата минута, когато хърватинът Анте Будимир изведе гостите напред.

Снимка 531027

Източник: EPA/БГНЕС

Шокът на "Уанда Метрополитано" бързо бе преодолян от кандидат-шампионите, които в 82-ата минута възстановиха паритета чрез Ренан Лоди. Драмата в столицата на Испания настъпи 120 секунди преди последния съдийски сигнал, когато емблематичният Луис Суарес донесе безценните три точки. Яник Ферейра-Караско се бе озовал близо до дясната греда, след което върна към дузпата за уругваеца. Ел Пистолеро не чакаше втора покана и с премерен изстрел оформи крайното 2:1.

Така Атлетико се нуждае от победа в последния кръг срещу Валядолид или грешна стъпка на Реал (Мадрид), за да празнува с дългоочакваната титла.

Реал ще се брои докрай!

Реал (Мадрид) остава в борбата за първото място. Селекцията на Зинедин Зидан спечели традиционно трудното си гостуване на Атлетик (Билбао) с 1:0. Кръг преди края, "кралете" са с две точки изоставане от лидера Атлетико и освен победа срещу Виляреал, ще се надяват на грешна стъпка от "рохибланкос".

Нека не забравяме, че при равни точки, "балета" има по-добри показатели от гореспоменатия съперник в директните мачове.

Снимка 531028

Единственото попадение на "Сан Мамес" за Реал падна в 68-ата минута. Тогава продължителна атака завърши с диагонално подаване на Каземиро към непокрития на далечната греда Начо. Универсалният защитник не допусна изненада и уверено вкара в мрежата за крайното 0:1.

ESPN придоби телевизионните права за Ла Лига

Сделката покрива излъчвания на английски и испански

Двубоят беше без значение за баските, но въпреки това футболистите на Марселино направиха всичко по силите си, за да стигнат поне до точката днес. С отлични намеси под рамката на "кралската" врата обаче блесна Тибо Куртоа.

Минута преди края домакините останаха с човек по-малко заради червен картон на ветерана Раул Гарсия.

Всичко приключи за Барселона!

Барселона претърпя огромен провал в стремежа си да спечели титлата на Испания. Кръг преди края, "блаугранас" абдикираха от тройната битка за първото място, неочаквано губейки като домакин от Селта с 1:2.

По този начин Лео Меси и компания остават със 76 точки и единственото, което може да се случи за тях е да изгубят и третото място, ако в последния кръг сбъркат срещу Ейбар, а Севиля вземе мача си с Алавес.

С оглед началото на мача, логичното се случи в 28-ата минута, когато Барселона излезе напред в резултата. Каталунците наложиха висока преса и успяха да отнемат топката дълбоко в противниковата половина. Серхио Бускетс намери с дълго подаване Меси, който с глава насочи топката в мрежата - 1:0.

Снимка 531030

В 38-ата минута Селта се възползва от първата си добра възможност за гол и възстанови равенството. Гостите развиха постепенна атака. Яго Аспас получи на левия фланг. Той пусна към Санти мина, който от дъгата на наказателното поле матира Марк-Андре тер Стеген.

Меси първо изслушва офертата на Барса, а чак след това ще говори със Сити и ПСЖ

Преговорите между аржентинеца и каталунците вече започнаха

В 82-рата минута Клеман Ленгле влезе неразчетено в краката на противник, при положение, че вече си бе изкарал жълт картон и не остави избор на съдията Рикардо де Бургос Бенгоетчеа. Опитният арбитър го изгони с червен картон. Само шест минути по-късно гостите вкараха втори гол и спечелиха трите точки. В герой за Селта се превърна Санти Мина с второто си попадение на "Камп Ноу".

АТЛЕТИКО (МАДРИД) - ОСАСУНА 2:1

0:1 Будимир (75'), 1:1 Лоди (82'), 2:1 Суарес (88')

АТЛЕТИК БИЛБАО - РЕАЛ (МАДРИД) 0:1

0:1 Начо (68')

БАРСЕЛОНА - СЕЛТА 1:2

1:0 Меси (28'), 1:1 Мина (38'), 1:2 Мина (89')