Отборът на Хетафе записа минимална победа над Валенсия в тазвечершния първи четвъртфинален двубой за Купата на Краля.

Разликата между двата тима дойде чак в 77-ата минута.

Снимка 401910

Източник: БГНЕС

По-интересните положения бяха през първата част и то само на сметката на домакините. "Прилепите" така и не успяха да затруднят своя съперник.

В 28-ата минута, Анхел скочи най-високо, за да засече хубаво центриране, и успя да стреля с глава към вратата. Брилянтна намеса на стража обаче, предотврати резултатът да бъде открит.

В 41-ата минута, отново Анхел бе под светлината на прожекторите. Той достигна до много хубав далечен пас, овладя топката и от движение шутира към целта. Опитът му обаче отново бе отразен от стража на "прилепите".

Снимка 401908

В 77-ата минута, Хетафе най-накрая достигна до попадение. В негов реализатор се превърна Хорхе Молина, който се разписа за 1:0, с което бе оформен и крайният резултат.

Така "сините" взеха ценен успех преди реванша, който ще се играе на 29 януари от 22:30 часа българско време.