Хетфе спечели "малкото дерби на Мадрид" срещу Леганес 3:0 в първия мач от кръг №20 на Ла Лига.

Гостите решиха всичко за малко повече от поливин час. Леандро Кабрера откри резултата в 12-ата минута. Девет минути по-късно Алан Ниом удвои.

Кийрън Трипиър пропуска следващия мач на Атлетико (Мадрид)

Англичанинът е с болки в слабините

Хайме Мата окончателно пречупи Леганес с попадение в 33-ата минута. Същият футболист, избран за "Играч на мача" преодоля вратаря на съперника, но не можа да вкара четвърто попадение.

Снимка 462111

Източник: EPA/БГНЕС

През целия мач футболистите на Леганес така и не можеха да доближат наказателното поле на съперника. Техните фенове, препълнили малкия им стадион, си тръгнаха много рано.

В добавеното време Рубен Перес от домакините беше изгонен за груб фаул.

Играчите на Хетафе доиграха срещата с мисъл за следващите отговорни двубои. Те се изкачиха на пето място с 33 точки.

Леганес е на предпоследното, 19-о място с 14 точки. На 20-а позиция е Еспаньол с 11 точки.