Отборите на Хетафе и Атлетик (Билбао) си спретнаха голово шоу в откриващия мач от 20-ия кръг в Примера. Срещата на "Колизеум Алфонсо Перес" завърши без победител - 2:2. По този начин двата тима остават в средата на таблицата. Домакините са седми с 27 пункта, докато баските са десети със само точка по-малко.

Голеадата в мадридското предградие започна с гол още в 13-ата минута. Тя се оказа фатална за Хетафе, тъй като звездата на гостите - Иняки Уилямс реализира. Бързакът може би вкара гола на сезона, след като със зверско воле, от невъзможна позиция, матира безпомощния Мартинес.

Случилото се не притесни особено домакините, които в 21-ата минута възстановиха статуквото след точно изпълнена дузпа от Молина. Реферът Хесус Хил обаче не беше приключил с наказателните удари, тъй като в 48-ата даде такъв и за гостите, които същ се възползваха и реализираха за 1:2.

Но....това не бе всичко! Съдията посочи "бялата" точка за трети път 180 секунди по-късно. Този път обаче нервите на Молина не издържаха и съперниковият вратар Яго Ерерин отрази с една ръка.

Снимка 335222

Източник: Официален сайт на Хетафе

Хетафе все пак се добра до точката, благодарение на опитния си нападател Анхел. Резервата се възползва от хитър пас на Портийо, надбяга статичната отбрана на Билбао и с плътен шут отблизо фиксира крайното 2:2.

В следващия кръг на "сините" предстои гостуване на Севиля, докато Билбао приема на свой терен регионалния съперник Ейбар.

ХЕТАФЕ - АТЛЕТИК (БИЛБАО) 2:2

0:1 Уилямс (13"), 1:1 Молина -дузпа (21"), 1:2 Гарсия-дузпа (48"), 2:2 Анхел (74")

СТАДИОН: "Колизеум Алфонсо Перес"

СЪДИЯ: Хесус Хил

ХЕТАФЕ: Мартинес, Антунеш, Суарес, Кала, Даконам, Бергара, Шибасаки, Портийо, Арамбари, Молина, Ндиайе (резерви: Пачеко, Гонзалес, Анхел, Мора, Молинеро, Фажр, Манойлович)

АТЛЕТИК: Ерерин, Саборит, Лапорт, Леке, Нунес, Гарсия, Сусаета, Итураспе, Рико, Мерино, Уилямс (резерви: Симон, Боведа, Бенят, Ечеита, Адуриц, Весга, Кордоба)