Севиля победи Жирона с 2:0 у дома, като по този начин отборът продължава гонитбата с Барселона и Атлетико (Мадрид) в битката за титлата в Примера дивисион.

Андалусийците се изравниха по точки с каталунците, които са на върха с 31 пункта, но Меси и компания са с мач по-малко, който ще се изиграе късно тази вечер срещу Леванте. С 31 точки е и третият в класирането Атлетико (Мадрид).

Голове след почивката донесоха успеха на Севиля днес. След първото полувреме резултатът остана непроменен, макар че домакините имаха някои добри ситуации за гол.

До голяма степен интригата в мача приключи в рамките на 10 минути.

Първо Евер Банега реализира без проблем от дузпа в 55-ата минута, а в 64-ата Пабло Сарабия удвои резултата, след като топката рикошира в него при изпълнение на Бен Йедер.

Гостите се опитаха да се върнат в мача, но това така и не се случи.