Реал (Мадрид) не допусна изненада при домакинството си на Малага. „Кралете" надвиха коварния си съперник с 3:1 и така възстановиха изоставането си от временния лидер Барселона, което само две точки. Вечерта на „Сантяго Бернабеу" ще бъде запомнен с 50-ия юбилеен гол за сезона на Кристиано Роналдо, който изненадващо и за себе си, пропусна и дузпа в 68-ата минута. Останалите голмайстори за столичани бяха Серхио Рамос и Хамес Родригес.

Почетният гол за Малага бе дело на младия им капитан Хуанми, който направи „голям шлем" от попадения във вратите на големите испански грандове за един сезон. Поражението отдалечи гостите от мечтите им за класиране в Лига Европа.

„Кралете" бяха задължени да победят Малага, тъй като вече занеха, че конкурентите им за титлата от Барселона спечелиха своето ключово гостуване на Валенсия. Реал все пак трябваше да внимава с бившия тим на Иско, тъй като именно момчетата на Хави Гарсия успяха да победят Барса насред каталунския храм „Камп Ноу".

Срещата започна лошо за „белия балет", който бе покосен от травмата на Гарет Бейл. Уелсецът бе принудително заменен още в петата минута от Хавиер Ернандес-Чичарито.

Усмивките на „Бернабеу" се завърнаха в 24-ата минута, когато Реал успя да поведе в резултата. В прегръдките на своите съотборници попадна Серхио Рамос, който успя да засече нещо средно между шут и прострелно подаване на Кристиано от фаул. Във въпросната ситуация останаха сериозни съмнения за засада, като това до крайна степен ядоса камерунския страж на гостите-Карлос Камени.

По някаква огромна случайност резултатът остана непроменен до почивката, а идеален шанс за неговото удвояване получи Кристиано Роналдо в 67-ата минута. Португалецът трябваше да изпълни дузпа за нарушение  на Саму срещу Хамес Родригес. Крис обаче изненада и себе си, пропускайки от „бялата" точка, с което за свое огромно неудовлетворение не успя да реализира юбилейния си 50-ти гол за сезона.

Късметът не покри Малага само минута по-късно, когато Хамес все пак направи 2:0. Колумбиецът направи отлично двойно подаване с Ронало, след което последва мощен негов изстрел от границата на наказателното поле, който загря максимално ръкавиците на Камени. Африканецът обаче бе безпомощен и изби коженото кълбо в собствената си мрежа.

Интригата до края бе възстановена от новоизпечения испански национал Хуанми. В 71-ата минута Роберто Росалес проби по крилото, след което центрира акуратно в наказателното поле на Реал. Отбраната на Реал проспа цялата ситуация и необезпокояваният Хуанми с глава промуши топката под плонжа на Касияс.

Кристиано Роналдо все пак дочака 50-ия си гол за сезона, след като в последната минута на мача успя да се възползва от асистенция на Чичарито и оформи крайното 3:1.

All Goals | Real Madrid 3-1 Malaga 18.04.2015 HD by EuropeanLeagueLiveGoal

РЕАЛ (МАДРИД)-МАЛАГА 3:1

1:0 Рамос (24'), 2:0 Хамес Родригес (69'), 2:1 Хуанми (71'), 3:1 Роналдо (90+2')

СТАДИОН: „Сантяго Бернабеу"

СЪДИЯ: Иняки Гаридо

РЕАЛ (МАДРИД): Касияс, Арбелоа, Пепе, Рамос, Марсело, Хамес, Кроос, Модрич, Бейл, Иско, Роналдо (резерви: Навас, Чичарито, Карвахал, Лукас Силва, Начо, Хесе, Илараменди)

МАЛАГА: Камени, Росалес, Санчес, Ангелери, Бока, Дардер, Ресио, Саму, Хуанми, Саму, Нордин Амрабат (резерви: Очоа, Гера, Хорта, Тисоне, Дуда, Торес, Филипенко)