Турнир: Испания Примера Дивисион Стадион: Зрители: 63454
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Атлетико и Реал не се победиха 0:0

Атлетико и Реал се самоубиха с грозно 0:0, титлата вече е мираж и за двата гранда от Мадрид

Много нерви и малко футбол на "Уанда Метрополитано"

89′

Жълт картон за Диего Годин, който възнегодува бурно срещу съдийското решение на Давид Фернандес.

88′

РОНАЛДО! Кристиано Роналдо можеше да се превърне в герой за Реал малко преди последния съдийски сигнал. Португалецът получи топката след впечатляващ рейд на Марсело и насочи мерника си към може би безпомощния в този момент Облак. В последния момент обаче, сякаш от нищото, с уникален шпагат блесна Диего Годин, който най-вероятно съхрани точката за своя тим.

Снимка 324354

82′

Жълт картон и за Начо, който очаквано не е доволен от съдийското решение.

82′

Предупреждение ще има и за Лука Ернандес.

80′

Жълт картон за Хуанфран, който наруши правилата срещу Марсело.

79′

ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! При получилия се корнер, отбита топка стигна до играч на Атлетико, който отправи изстрел от непосредствена близост, ударил рамото на Кристиано Роналдо. Това обаче накара домакините емоционално да поискат дузпа от главния съдия. Давид Фернандес обаче не се подведе по брожението на близо 60 000 на "Уанда Метрополитано".

78′

КАКЪВ ШАНС ЗА АТЛЕТИКО! Миг, след като Чоло Симеоне осъществи двойна смяна, появилите се на терена - Фернандо Торес и Кевин Гамейро можеше да го зарадват с безценен гол. Отлична комбинация между двамата изведе френския стрелец сам срещу Касия. Последва елегантното му преодоляване чрез технично копната топка. За жалост на играча с №21 обаче, Рафа Варан притича и с глава изчисти от голлинията.

77′

Анхел Кореа отстъпва мястото си на Кевин Гамейро. Промяна в лагера на Атлетико (Мадрид).

77′

Рокадата в атаката на Атлети е пълна. Антоан Гризман отстъпва мястото си на Фернандо Торес.

76′

Слаб мач за Карим Бензема, който бива заменен от Марко Асенсио.

Снимка 324356

Източник: twitter.com/realmadrid

71′

Жълт картон за Коке, който си позволи да репликира главния съдия.

63′

Официално предупреждение за Саул.

55′

Чоло Симеоне също предприема смяна. На мястото на Томас Партей се появява Яник Ферейра-Карайско.

53′

Отборът на Реал (Мадрид) започва безкрайно амбицирано втората част. Интересни положения пред вратата на Ян Облак обаче все още няма.

Снимка 324351

46′

На почивката Зинедин Зидан е принуден да замени получилия фрактура на носа Серхио Рамос с младия Начо.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

Снимка 324352

44′

Остър пробив на Марсело, който завършва с прострелен пас в наказателното поле на Атлетико. За съжаление на бразилеца, коженото кълбо така и не достигна до желания от него адресат.

36′

РАЗБИХА НОСА НА РАМОС!! Устремът на "кралете" продължи и те имаха добър шанс да открият резултата чрез "обичайния заподозрян" - Серхио Рамос. Капитанът се бе настанил на точното място след центриране от фаул. Андалусецът засече с глава свалена топка от Каземиро, но встрани от очертанията на вратата. По-лошото настъпи миг по-късно, когато опиталият се да го спре Лука Ернандес го изрита зверски в лицето, разкървавявайки неговия нос.

31′

КРООС!! Реал (Мадрид) се нуждаеше от точно 31 минути, за да достигне до реално голово положение пред вратата на градския съперник. Тони Кроос навлезе мощно през центъра, направи успешно двойно подаване с Роналдо и остана сам срещу Облак. Изстрелът му обаче беше разочароващ и мина покрай страничната греда на "рохикобланкос".

Снимка 324357

23′

Анхел Кореа продължава да тормози сериозно отбраната на Реал (Мадрид). В 23-ата минута аржентинският национал си спечели ъглов удар, а след него именно той имаше възможност да насочва с глава. Ударът му обаче бе безкрайно безопасен за Кико Касия.

20′

Жълт картон за Даниел Карвахал, който влезе безкрайно неразумно в краката на Лука Ернандес.

18′

ИСКРИ НА ТЕРЕНА! Двата тима се хванаха за гушите в 18-ата минута, след като Хуанфран, неволно или не, изрита една топка в главата на падналия Карим Бензема. Селекциите обаче бързо бяха разтървани от главния съдия Давид Фернандес.

17′

Антоан Гризман се разгневи на главния съдия, който според него погрешно не отсъди корнер за неговия отбор.

Снимка 324361

Източник: twitter.com/atleti

15′

Саул центрира отляво, Коке опита атрактивно насочване с пета, но беше блокиран.

12′

Кристиано Роналдо получи отляво, продължи към Иско, чието остро центриране остана без адресат.

4′

КАКЪВ ШАНС ЗА АТЛЕТИКО! Домакините можеха да открият резултат в самото начало на двубоя. Анхел Кореа можеше да даде мечтан аванс за домакините. Аржентинецът получи перфектен пас в наказателното поле, но ударът му мина на сантиметри от страничната греда. Голяма грешка тук на Рафаел Варан.

Снимка 324360

2′

До този момент и двата тима имат спечелени 23 точки след изиграването на 11 срещи. Реал е на третата позиция, докато Атлетико е четвърти. Единственото предимство на "кралете" са по-добрите им голови показатели. Въпросните селекции изостават на 11 точки от временния лидер Барселона.

Барселона на 11 точки пред Реал (Мадрид), Луис Суарес с нови два гола

Барса на 11 точки пред Реал, Суарес с нови два гола

Каталунците не се затрудниха с Леганес, поредно попадение и за Паулиньо

2′
Кристиано Роналдо може да има само един гол от началото на сезона, но "рохикобланкос" са един от любимите му съперници. CR7 ги е наказвал 21 пъти в общо 29 мача.

2′

Любопитното е, че ако днес в игра видим Тео Ернандес от Реал и Лука Ернандес от Атлетико, това ще бъде първият "братски" сблъсък в дербито от далечния сезон 1929/30.

1′