Смяна в лагера на Барса. Серхи Бускетс отстъпва мястото си на Паулиньо.

Снимка 352063

71′

Официално предупреждение на Серхио Бускетс, който се сдърпа с Франко Васкес от Севиля.

69′

ГОООЛ ЗА БАРСЕЛОНА!! 0:5!! КОУТИНЬО-ДУЗПА!! Въпреки разгрома, Барселона нямаше никакво намерение да спира шоуто на "Уанда Метрополитано". В 69-ата минута главният съдия Хесус Хил се намеси във финала и отсъди дузпа в полза на символичните гости. Клеман Ленгле игра с ръка в собственото си наказателно поле и логично бе отсъден наказателен удар. Благородно изстрелът от "бялата точка" бе даден на жадуващия да отбележи Коутиньо, който миг по-късно вече получаваше поздравления от своите колеги.

68′

Жълт картон за Андрес Иниеста, който репликира главния съдия.

64′

За първи път от началото на двубоя, Яспер Силесен трябваше да реагира подобаващо, за да откаже севилските стремежи за почетно попадение. Резервата Сандро Рамирес не насочи добре своя удар и стражът на Барса се справи лесно със спасяването.

62′

Серхио Бускетс също иска да окичи името си със слава, но опитът му за попадение завърши едва с неточен изстрел.

Снимка 352067

Източник: EPA/БГНЕС

51′

ГОООЛ ЗА БАРСЕЛОНА!! 0:4!!! АНДРЕС ИНИЕСТА! Втората част продължи в темпото на първото полувреме. Още с настъпването на 51-ата минута, Барса наниза нов гол в мрежата на Сория. В прегръдките на своите съотборници попадна Андрес Иниеста, който получи хитър пас от Меси, залъга с тяло вратаря на Севиля и от малък ъгъл покачи до 0:4!

46′

На полувремето в игра за Севиля се появява Сандро Рамирес, който ще играе вместо Хоакин Кореа.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!!

45′

ПОЧИВКА!

40′
Снимка 352055

39′

ГООООЛ ЗА БАРСЕЛОНА!! 3:0!!! СУАРЕС!! Кошмарът за Севиля продължи и в 39-ата минута, каталунската преднина придоби класическо естество. Отбраната на символичните домакини допусна непростимото - Суарес и Меси да си разменят бързи подавания, които завършиха с гол на уругваеца. Луисито бе изведен сам срещу Сория и без никакви трудности реализира второто си попадение във финала.

37′

Oще един жълт карто за севилци. Получава го Ескудеро, спрял откъсващия се Меси.

35′

Първи жълт картон във финала получава Габриел Меркадо.

30′

ГООООЛ ЗА БАРСЕЛОНА!!! 0:2!!! МЕСИ!! Нищо вече не можеше да спаси Севиля в 30-ата минута, когато дежурния си гол в мрежата на "рохибланкос" отбеляза Лео Меси. Андрес Иниеста и Жорди Алба комбинираха в близост до вратата на съперника. Вторият демонстрира убийствен поглед върху играта, чуквайки с пета за връхлитащия Лео Меси. За Маестрото пък нямаше друга алтернатива освен да накаже Сория за 2:0!

27′

ГРЕДА ЗА БАРСА!! Каталунците можеха да се почувстват още по-комфортно в 27-ата минута, ако ветеранът Андрес Иниеста бе отбелязал втори гол. Капитанът елиминира противников играч и отправи хубав шут, който след рикошет разтресе сглобката на севилци.

Снимка 352050

22′

ШАНС ЗА СЕВИЛЯ!! Инкасираното попадение подейства благотворно на севилци, които заиграха далеч по-смело. В 22-ата минута равенството можеше да бъде факт. Хесус Навас заходи по крилото, след което отправи прострелен пас, с който се разминаха трима от играчите на Винченцо Монтела, пласирани в непосредствена близост до Яспер Силесен.

14′

ГООЛ ЗА БАРСЕЛОНА!! 1:0!! ЛУИС СУАРЕС!! Логичното на "Уанда Метрополитано" се случи след четвърт час, когато Барса заслужено поведе в резултата. Яспер Силесен отправи прекрасен извеждащ пас за Коутиньо. Бразилецът натисна газта и се добра до топката, след което веднага я пусна към непокрития пред голлинията Суарес. Уругваецът не чакаше втора покана и с лекота отбеляза първото си попадение във финалния мач на този турнир.

11′

Гореспоменатият вратар действа решително и малко по-късно, когато решително боксира центриране към Филипе Коутиньо, който беше готов да засече с глава перфектното подаване на Лео Меси.

Снимка 352053

8′

МЕСИ!! Символичните гости можеха да поведат в резултата след осем минути игра, когато Лео Меси изпълни по безупречен начин пряк свободен удар. На мястото си обаче беше стражът на Севиля - Давид Сория, който акробатично изчисти в корнер.

3′

Барса започна заветния финал с необходимата доза офанзивна агресия. Доказателство за това бяха соловите акции на Андрес Иниеста и Луис Суарес, които обаче завършиха без желания от "блаугранас" успех.

1′

24. Хавиер Нолито 25. Томас Вермаелен

Отборите на Севиля и Барселона се изправят един срещу друг в големия финал за Купата на Краля. Макар и фаворитът да е повече от ясен, заветният сблъсък обещава истинско зрелище, а в ролята на домакини ще се въплъти стадионът-бижу на Атлетико (Мадрид) - "Уанда Метрополитано".

Селекцията на Винченцо Монтела вярва, че може да поднесе още едно чудо през тази кампания. Макар и "рохибланкос" да не впечатляват с постоянство, достойното им представяне в Шампионската лига със сигурност е гарант за техни добри мигове и срещу Барса.

Защо се пропука "бетонът" на Валверде?

Каталунците не успяха да опазят вратата си в шест поредни срещи

Въпросният двубой ще е повторение на финала в същия турнир преди две години, когато каталунците спечелиха на "Висенте Калдерон" с 2:0.

За да стигне до този етап на надпреварата Севиля, която е печелила трофея пет пъти, премина през Картахена, Кадис, Атлетико (Мадрид) и Леганес. Голямото притеснение за символичните домакини е, че в последните седем срещи, андалусийци не познават вкуса на победата. Под въпрос до последно пък ще бъдат Себастиен Коршия и Симон Кяер, които се оплаква от контузии. Ако датчанинът не се възстанови, в центъра на отбраната ще действат Клемен Ленгле и Габриел Меркадо.

Габриел Меркадо: Меси и Барселона не могат да отнемат мечтата ни за Купата на Краля

Бранител на Севиля: Меси и Барселона не могат да отнемат мечтата ни за Купата на Краля

"Трябва да играем почти съвършено"

На десния фланг в защита ще продължи да действа опитния Хесус Навас. До последно пък старши-треньорът ще избира от някой измежду Нолито и Хоакин Кореа за място вляво по атаката.

Барселона ще изиграе своя рекорден 40-и финал за Купата на Краля. В 29 от случаите, каталунците са вдигали и националното отличие. За да стигнат до "Уанда Метрополитано", "блаугранас" последователно се справиха с Мурсия, Селта, Еспаньол и Валенсия. Барса има възможността да стане единственият тим след Реал (Мадрид) и Атлетик (Билбао), който печели кралската купа в четири поредни издания.

Меси все по-усилено настоява за привличането на ас на Атлетико (Мадрид) в Барселона

Аржентинецът заявил, че клубът трябва да привлече Саул Нигес

Единственият тежко контузен в тима на Ернесто Валверде е Сержи Сампер. Серхио Бускетс и Ракитич вече не се оплакват от контузии и заемат обичайните си места в средата на терена. Филипе Коутиньо пък е предпочетен пред навлизащия във все по-добра форма Осман Дембеле.

Севиля и Барселона са се срещали 165 пъти в клубната си история. Победите за Барса са 90, тези за съперника им 39, а равенствата са се случвали 35 пъти. В последните осем мача помежду им, каталунците имат 7 успеха и едно реми.

Ернесто Валверде: Рекордите не ме вълнуват

Валверде: Рекордите не ме вълнуват

"Важна беше реакцията на отбора след отпадането от Шампионската лига"

Главен съдия на срещата е Хесус Хил от Испания. Финалът може да наблюдавате тук: ЛИНК 1, ЛИНК 2, ЛИНК 3, ЛИНК 4