Атлетико (Maдрид) продължава да доказва, че тази година няма да бъде съществена част в битката за титлата на Испания. Селекцията на Чоло Симеоне отново се провали далеч от дома, след като падна с 0:2 от намиращия се близо до зоната на изпадащите тим на Ейбар.

По този начин "рохибланкос" се отдалечиха на осем точки от лидерската позиция и по-скоро ще се борят за мястото си в Топ 4, отколкото да бъдат реален конкурент на Барселона и Реал (Мадрид).

Реал (Мадрид) победи Севиля с 2:1 в Ла Лига

Неочакван герой помогна на Реал (Мадрид) за триумф над Севиля

Каземиро изкачи "кралете" на върха в Примера дивисион

Домакините положиха основните на своя триумф с гол в 10-ата минута на Естебан Бургос. Въпросният опъна мрежата на "дюшекчиите", след като се разписа с глава. Попадението му бе преразгледано от системата ВАР, но въпреки това, реферът Мансано прие попадението за редовно.

До паузата Атлети можеха да изравнят, но големият длъжник за своите се оказа Анхел Кореа.

Аржентинецът продължи да бъде в тежест на своите, тъй като направи непростим пропуск и в 56-ата минута, след като не намери очертанията на вратата от непосредствена близост.

Чоло и компания бяха тотално сломени в 90-ата, когато изчистена топка след корнер попадна в краката на Еспозито, който с шут от средна дистанция, и с помощта на мокрия терен, съумя да матира изненадания от случилото се Облак за крайното 2:0.

Хетафе победи Леганес с 3:0 в дербито на Южен Мадрид

Мачът се реши за 33 минути

В следващия кръг Атлетико приема на "Уанда Метрополитано" - Леганес. Ейбар гостува на съседите в класирането Селта.

ЕЙБАР - АТЛЕТИКО (МАДРИД) 2:0

1:0 Бургос (10"), 2:0 Еспозито (90")