Еспаньол загуби с 0:1 от Леганес директен мач за определяне на последните места в Примера Дивисион. Джонатан Силва реализира единствения гол в 53-ата минута в двубоят от 34-ия кръг на испанския шампионат.

Четири кръга преди края каталунският тим е на 11 точки от спасителния бряг и на практика е сигурен участник в следващото издание на Сегунда Дивисион. Леганес взе победата на надеждата но разликата от  18-ия Селта е седем точки.

През първото полувреме и двата тима показаха безсилието си в атака. В 53-ата минута Рубен Перес изведе Силва зад гърба на защитата и последва нисък удар между краката на вратаря за 0:1.

В 88-ата гостите останаха с човек по-малко след втори жълт на Джонатан Кайери за апостроф на съдийско решения. В самия край Раул де Томас пропусна да изравни за Еспаньол, но и това щеше да се окаже крайно недостатъчно.