Елче и Кадис завършиха 1:1 във втория мач от 11-ия кръг на испанската Примера Двисион. Домакините поведоха преди почивката, но останаха с човек по-малко и трябваше със зъби и нокти да удържат равенството.

Първият гол в мача падна в 38-ата минута след удар на Лукас Бойе извън наказателното поле за 1:0.

Четири минути по-късно беше отсъдена дузпа за гостите за нарушение на Гуидо Карийо срешу Йенс Йонсон. След внимателно преглеждане на ВАР наказателният удар беше отменен.

В шестата минута на добавеното време на първото полувреме голмайсторът Бойе получи втори жълт картон за удар с лакят срещу Фали и домакините трябваше да играят цялото второ полувреме с човек по-малко.

Натискът на Кадис даде резултат в 56-ата минута. Алберто Переа центрира и Алваро Хименес вкара с глава за 1:1.

До края на срещата имаше един отменен гол за гостите, но засадата в случая беше очевидна.

Така Кадис изпусна шанса да застигне Реал (Мадрид) и остана на пето място с 15 точки. Елче е на осма позиция с 13 точки, но и с два мача по-малко.