Турският нападател Нихат Кахвечъ вкара два гола, за да донесе на Виляреал победата с 2:0 над Хетафе у дома в мач от 35 кръг на Привера дивисион. Успехът на "жълтата подводница" означава, че Реал (М) ще трябва да спечели гостуването си на Осасуна по-късно днес, за да завоюва своята 31-а титла в Испания.

Нихат изведе Виляреал напред в 37-ата минута, когато получи топката след асистенция на Джузепе Роси. Турското острие увеличи головия си актив за сезона на 17 попадения, когато минута преди почивката оползотвори центриране на Робер Пирес на далечната греда.

Така "жълтата подводница" е на 7 точки за Реал в класирането и на 7 пред третия Барселона, който днес приема Валенсия.

Мурсия изпадна от Примера дивисион, след като пропиля преднина от два гола, за да загуби с 2:3 като гост на Сантандер. По този начин Мурсия се присъедини към Леванте, който вече бе сигурен участник в Сегунда през следващия сезон.

Тимът на Хавиер Клементе дори завърши гостуването си на "Ел Сардинеро" с 9 души, тъй като Алваро Мехия и Стефан Пиньол бяха изгонени в рамките на две минути в края на второто полувреме.

Победата на Сантандер пък го върна на две точки от четвъртия в класирането Атлетико (Мадрид) и запази шансовете на тима за борба за място в Шампионската лига.

Испанският национал Даниел Гуиса излезе на първо място в голмайсторската листа на Примера дивисион, тъй като вече има 24 реализирани попадения след двете, които заби за Майорка при победата с 2:1 като гост на Атлетик (Билбао).