Виляреал се справи като гост с 2:1 с Алавес в мач от 21-вия кръг на Ла Лига.

19-годишният дебютант Фернандо Ниньо реализира победния гол в 89-ата минута. Преди това точни бяха Карлос Бака в 10-аа минута и Хоселу в 80-ата. Това е четвърта победа в последните пет шампионатни мача на "жълтата подводница", която изкачи тима на седмата позиция.

Валенсия победи Барселона с 2:0

Безидеен Барса се сгромоляса на "Местайя"

"Каталунците" загубиха с 0:2 от Валенсия

В десетата минута Мой Гомес получи пас отляво и пусна успоредна на голлинията топка, която Карлос Бака засече за 0:1.

Баските отговориха с няколко добри атаки. В 57-ата минута вратарят на Виляреал Серхио Асенхо отрази хубав удар. Три минути по-късно отново той спаси шут на Ману Гарсия. В 63-ата Фернандо Пачеко се намеси на вратата на гостите.

В 80-ата Хоселу изравни за Алавес. Той получи подаване в наказателното поле и под ъгъл преодоля вратаря.

В 89-ата минута младокът Ниньо поучи хубав пас от Ману Тригерос и донесе ценната победа за Виляреал.