Бетис сложи край на серията си от три мача без победа, след като спечели с 4:0 срещу Алавес у дома. По този начин тимът от Севиля увеличи аванса си пред четвъртия Атлетико (Мадрди) на четири точки. Шампионите обаче са с мач по-малко. Алавес остава в зоната на изпадащите със 17 пункта.

Домакините излязоха напред в резултата още в 11-а минута. Серхио Каналес центрира към Борха Иглесиас, който с хубав удар заби топката във вратата. Малко преди да изтече първият половин час от срещата, Серхио Каналес удвои аванса на Бетис. Плеймейкърът получи подаване от Андрес Гуардадо и реализира в горния десен ъгъл на вратата на Пачеко.

В 41-та минута защитникът на Алавес Мат Миазга опита да върне топката към вратаря Пачеко. Подаването бе много слабо, а на пътя му се оказа Борха Иглесиас, който остана лице в лице с Нандо Пачеко се разписа за 3:0.

След почивката Бетис намали оборотите, но успя да стигне до еще едно попадение. Той бе дело на голмайстора на тима Хуанми. В 54-ата минута испанецът бе изведен от Набил Фекир и след неразчетено излизане на вратаря Фернандо Пачеко, той го прехвърли, с което оформи крайното 4:0.

Елче победи Виляреал с 1:0